Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Cavendish potvrdil šprintérsku formu výhrou ďalšej etapy na pretekoch Okolo Turecka (+video)

Mark Cavendish vyhral v Turecku už druhý deň za sebou.
Martin Sarvaš

Mark Cavendish (Deceuninck-QuickStep) vyhral tretiu etapu pretekov Okolo Turecka. Po včerajšom víťazstve v šprinte tak potvrdil svoju výbornú formu a tento rok ešte určite môže zamiešať karty v šprintérskych dojazdoch aj medzi svetovou elitou.

Za Cavendishom skončil mladý talentovaný šprintér tímu Alpecin-Fenix Jasper Philipsen a poľský majster Stanislaw Aniolkowski (Bingoal WB). Mark Cavendish zostáva aj naďalej lídrom celkového poradia pretekov.

„Moja sebadôvera sa ešte stále iba vracia, ale po včerajšku som mal dnes viac sebavedomia a vedel som, že môžem spraviť viac,“ povedal Cavendish v cieli.

„Nemyslím si, že mám toľko sebavedomia ako som mával, ale toto mi veľmi pomáha.“

Cavendish poďakoval aj spolujazdcom, ktorí preňho pracovali celú etapu a vybojovali mu do šprintu výbornú pozíciu: „Dnes sme sa pokúsili vziať to spredu a vyšlo to. Bolo by pekné, keby sa pre tím podarilo získať ďalšie výhry. Nemáme nikoho pre celkové hodnotenie, ale máme dobrých šprintérov.“

Počas svojej profesionálnej kariéry od roku 2006 dosiahol Cavendish 148 výhier.

Najväčšie úspechy Marka Cavendisha

 

  • 30 víťazných etáp na Tour de France (2008–2013, 2015, 2016)
  • Víťaz bodovacej súťaže Tour de France (2011)
  • 15 víťazných etáp na Giro d’Italia (2008, 2009, 2011–2013)
  • Víťaz bodovacej súťaže Giro d’Italia (2013)
  • 2 víťazné časovky tímov na Giro d’Italia (2009, 2011)
  • 3 víťazné etapy na Vuelta a España (2010)
  • Víťaz bodovacej súťaže Vuelta a España (2010)
  • Majster sveta 2011
  • Majster Veľkej Británe 2013
  • Víťaz Milan–San Remo (2009)
  • Víťaz Scheldeprijs (2007, 2008, 2011)
  • Víťaz Kuurne–Brussels–Kuurne (2012, 2015)
  • Víťaz Tour of Qatar (2013, 2016)
  • Víťaz Dubai Tour (2015)

Cavendish prišiel do QucikStepu po krátkom období (sezóna 2012) v tíme Sky. Počas pôsobenia v QucikStepe vyhral dokopy 44-krát vrátane troch etáp na Tour de France, piatich etáp na Giro d’Italia 2013, kde vyhral aj bodovaciu súťaž. V roku 2013 vyhral majstrovstvá Veľkej Británie a Kuurne-Brussel-Kuurne v 2015.

Cavendish odišiel do tímu Dimension Data v roku 2016, kedy vyhral štyri etapy na Tour a získal striebro v omniu na Olympiáde v Riu.

Nasledujúce roky sa Cavendish trápil s chorobou – infekčnou mononukleózou vírusom Epsteina-Barrovej. Ochorenie je spojené s výrazným oslabením obranyschopnosti organizmu.

V roku 2017 diskvalifikovali Petra Sagana na Tour de France po kontroverznom strete s Cavendishom. V decembri 2017 Sagana rozhodcovia UCI oficiálne očistili.

Pred dvomi výhrami na Okolo Turecka sa mu naposledy podarilo vyhrať tretiu etapu Dubai Tour na začiatku 2018.

Incident Sagana s Cavendishom na Tour 2017:

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 10:07 Bosch Performance Update 2.0: viac výkonu, viac nastavení a inteligentnejšie správanie motora v teréne.

Bosch Performance Update 2.0 neprináša len vyššie čísla v tabuľke, ale najmä citeľne inteligentnejšie správanie motora v technickom teréne. Nový softvér posúva motory Performance Line CX a CX-R na 120 Nm krútiaceho momentu a podporu až 600 %, pridáva širšie možnosti nastavenia, lepšiu kontrolu trakcie, nastaviteľný Extended Boost či rýchlejší záber vďaka funkcii Drivetrain Tensioner. Novinky sme si vyskúšali priamo na trailoch pri talianskom Lago di Ledro.

30.04.2026 VIDEO | Takto vyzerá trať úvodného short tracku Svetového pohára 2026.

Pozrite si trať v Južnej Kórei, kde short track zažije ázijskú premiéru na najvyššej úrovni.

30.04.2026 „Možno sa nikdy nedostane do predaja.“ Pozreli sme sa na XC prototyp Treku pre Evie Richards.

V Južnej Kórei sa začína sezóna Svetového pohára a Evie Richards na nej bude mať k dispozícii výnimočný XC prototyp Treku, ktorý je dostupný iba pre vybraných pretekárov.

30.04.2026 VIDEO ‎| Jackson Goldstone ukazuje trať, ktorá otvorí sezónu Svetového pohára v zjazde.

Pozrite si trať v Južnej Kórei očami úradujúceho majstra sveta a celkového víťaza Svetového pohára.

30.04.2026 Jeden z najúspešnejších XC bicyklov minulej sezóny dostal novú verziu. Canyon predstavil Lux World Cup.

Nemecká značka posúva svoj pretekársky cross-country model bližšie k tomu, čo dnes vyžadujú najťažšie trate. Novinka dostala viac zdvihu, upravenú geometriu a ľahší rám CFR.

Zavrieť reklamu