Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Opravy a údržba

Zabudnite na defekty a rozlúčte sa s klasickými dušami

Ak od svojho bicykla očakávate viac ako presun do potravín, je najvyšší čas seriózne sa zamyslieť nad jeho kolesami. Nielen že budete mať výrazne menej defektov, ale vylepšíte aj jazdné vlastnosti vášho bicykla.
Biker

Predstavíme vám tri – podľa nás najlepšie – možnosti, ako si môžete upraviť kolesá svojho bicykla, užívať si jazdu a nemyslieť na defekty. Zvážte štýl vašej jazdy, terén, na ktorom jazdíte, vyberte si jednu z možností, ktorej budete veriť a poďte do toho. Nie je na čo čakať.

TUBOLITO – oranžový zázrak

Dvaja nadšení bikeri z Rakúska sa rozhodli urobiť revolučnú inováciu 100 rokov starej duše vyrobenej z gumy. A podarilo sa!

Duša Tubolito krásnej oranžovej farby je až o 2/3 ľahšia a 2x odolnejšia proti mechanickému prepichnutiu. Filozofiou bolo ponúknuť ešte lepší zážitok z jazdy, či už ste v lese alebo na ceste, či šliapete za svoje alebo máte elektromotor. Pri MTB je dôležitý argument odolnosti a na ceste Tubolito znamená ušetrenie nemalej hmotnosti –niekoľko sto gramov.

Ak ste typ, ktorý nosí rád so sebou náhradnú dušu, tak Tubolito vyrába aj ultratenké dojazdové duše, ktoré majú v zloženom tvare pri MTB kolesách približný rozmer valca 5 × 3 cm a pri cestných kolesách iba 2 × 4 cm. Nemusíte mať ani ruksak, stačí si ju strčiť do vrecka.

Jedinou nevýhodou týchto fajnových duší je fakt, že sa môžu používať iba na kolesá s kotúčovými brzdami. Čeľusťové brzdy a možná vysoká teplota ráfika by mohli Tubolito poškodiť.

Vložky do plášťov pre MTB

Ak ste fanúšik duší, no jazdíte rýchle zjazdy, resp. v skalnatom teréne, alebo sa chystáte na viacdňový trip, nie je nad čím rozmýšľať. Vložky do plášťov vás okrem 90 % ochrany pred defektom chránia pred prerazením duše a plášťa o ráfik.

V neposlednom rade vylepšujú jazdné vlastnosti kolesa. Keďže môžete jazdiť s nižšími tlakmi, výrazne sa vám tým zlepší grip. S vložkami v pneumatikách proste idete ako tank.

Inštalácia vložiek do plášťov je veľmi jednoduchá. Zhodíte pneumatiku z kolesa, vložíte do nej vložku a obujete ju naspať na koleso. Trochu sa pohráte s dušou, aby všetko pekne sadlo, nafúkate a idete.

Ak si na to netrúfate alebo ak sa vám nechce zháňať kvalitné vložky, my v Cyklospitali používame vložky Tannus a radi vám ich nainštalujeme.

Klasika TUBELESS

Určite je medzi vami veľa takých, ktorí už dlhší čas počúvajú o mlieku do pneumatík. Väčšina moderných ráfikov aj plášťov sú tubeless ready – čiže sa dajú jednoducho prerobiť na bezdušový systém.

Potrebujete na to len špeciálnu pásku na ráfik s primeranou šírkou zodpovedajúcou rozmeru vášho ráfika, ktorá všetko dokonale utesní, potom bezdušový ventil

s primeranou dĺžkou a nakoniec nalejete 100 až 200 ml „mlieka“/Sealant-u, podľa toho, aké máte veľké kolesá. Na internete je množstvo inštruktážnych videí. Určite to zvládnete a budete na seba pyšný. Ak si na to netrúfate, no chcete tento rok jazdiť na bezdušákoch, ozvite sa nám. Radi pomôžeme.

www.cyklospital.sk – Staráme sa o zdravie bicyklov

Vaše komentáre

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu