Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Opravy a údržba

Zabudnite na defekty a rozlúčte sa s klasickými dušami

Ak od svojho bicykla očakávate viac ako presun do potravín, je najvyšší čas seriózne sa zamyslieť nad jeho kolesami. Nielen že budete mať výrazne menej defektov, ale vylepšíte aj jazdné vlastnosti vášho bicykla.
Biker

Predstavíme vám tri – podľa nás najlepšie – možnosti, ako si môžete upraviť kolesá svojho bicykla, užívať si jazdu a nemyslieť na defekty. Zvážte štýl vašej jazdy, terén, na ktorom jazdíte, vyberte si jednu z možností, ktorej budete veriť a poďte do toho. Nie je na čo čakať.

TUBOLITO – oranžový zázrak

Dvaja nadšení bikeri z Rakúska sa rozhodli urobiť revolučnú inováciu 100 rokov starej duše vyrobenej z gumy. A podarilo sa!

Duša Tubolito krásnej oranžovej farby je až o 2/3 ľahšia a 2x odolnejšia proti mechanickému prepichnutiu. Filozofiou bolo ponúknuť ešte lepší zážitok z jazdy, či už ste v lese alebo na ceste, či šliapete za svoje alebo máte elektromotor. Pri MTB je dôležitý argument odolnosti a na ceste Tubolito znamená ušetrenie nemalej hmotnosti –niekoľko sto gramov.

Ak ste typ, ktorý nosí rád so sebou náhradnú dušu, tak Tubolito vyrába aj ultratenké dojazdové duše, ktoré majú v zloženom tvare pri MTB kolesách približný rozmer valca 5 × 3 cm a pri cestných kolesách iba 2 × 4 cm. Nemusíte mať ani ruksak, stačí si ju strčiť do vrecka.

Jedinou nevýhodou týchto fajnových duší je fakt, že sa môžu používať iba na kolesá s kotúčovými brzdami. Čeľusťové brzdy a možná vysoká teplota ráfika by mohli Tubolito poškodiť.

Vložky do plášťov pre MTB

Ak ste fanúšik duší, no jazdíte rýchle zjazdy, resp. v skalnatom teréne, alebo sa chystáte na viacdňový trip, nie je nad čím rozmýšľať. Vložky do plášťov vás okrem 90 % ochrany pred defektom chránia pred prerazením duše a plášťa o ráfik.

V neposlednom rade vylepšujú jazdné vlastnosti kolesa. Keďže môžete jazdiť s nižšími tlakmi, výrazne sa vám tým zlepší grip. S vložkami v pneumatikách proste idete ako tank.

Inštalácia vložiek do plášťov je veľmi jednoduchá. Zhodíte pneumatiku z kolesa, vložíte do nej vložku a obujete ju naspať na koleso. Trochu sa pohráte s dušou, aby všetko pekne sadlo, nafúkate a idete.

Ak si na to netrúfate alebo ak sa vám nechce zháňať kvalitné vložky, my v Cyklospitali používame vložky Tannus a radi vám ich nainštalujeme.

Klasika TUBELESS

Určite je medzi vami veľa takých, ktorí už dlhší čas počúvajú o mlieku do pneumatík. Väčšina moderných ráfikov aj plášťov sú tubeless ready – čiže sa dajú jednoducho prerobiť na bezdušový systém.

Potrebujete na to len špeciálnu pásku na ráfik s primeranou šírkou zodpovedajúcou rozmeru vášho ráfika, ktorá všetko dokonale utesní, potom bezdušový ventil

s primeranou dĺžkou a nakoniec nalejete 100 až 200 ml „mlieka“/Sealant-u, podľa toho, aké máte veľké kolesá. Na internete je množstvo inštruktážnych videí. Určite to zvládnete a budete na seba pyšný. Ak si na to netrúfate, no chcete tento rok jazdiť na bezdušákoch, ozvite sa nám. Radi pomôžeme.

www.cyklospital.sk – Staráme sa o zdravie bicyklov

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:42 Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video).

25-ročný Holanďan dokonale načasoval šprint a vyhral iba o pár centimetrov.

Včera 16:18 PRO vyzýva na vrátenie alebo výmenu hliníkových predstavcov Vibe, ktoré boli predané po máji 2020.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento predstavec, dostanú náhradný predstavec alebo im budú vrátené peniaze. (Pro)

Včera 13:49 Fotogaléria: Tomáš Slavík v Čile, Mexiku a Kolumbii na pretekoch Red Bull Cerro Abajo 2023.

Pozrite si skvelé fotografie českého pretekára zo seriálu mestského zjazdu v južnej Amerike Red Bull Cerro Abajo

Včera 13:49 Kto sú najväčší favoriti monumentu Okolo Flámska 2023?

Na štarte sa stretnú Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Tadej Pogačar a mnoho ďalších veľkých mien vrátane Petra Sagana.

Včera 13:03 Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku.

„Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som rád, že som odišiel po svojich,“ napísal po nepríjemnom páde na schodoch Tomáš Slavík.

Zavrieť reklamu