Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: Škoda Horal MTB Maratón 2016

Už tento víkend odštartuje pod Tatrami 17. ročník Škoda Horal MTB Maratónu. Svoju trať si tu nájde naozaj každý.
Biker
POZVÁNKA: Škoda Horal MTB Maratón 2016

Sedemnásty ročník Škoda Horal MTB Maratónu bude pre organizátorov testom pred budúcoročnými UEC majstrovstvami Európy. Z tohto dôvodu sa organizátori rozhodli neexperimentovať s trasami. Pravidelní návštevníci si však určite všimnú zmenu v lokalizácii štartu a cieľa. Miesto pri Kolibe vo Svite nahradí nový areál pri Iskra Aréne na Štefánikovej ulici.

Preteky pre všetkých
Dvojdňový cyklistický maratón ponúka trate pre bikerov všetkých úrovní. Najnáročnejšia, HORAL Krejzi, s úctyhodnými parametrami: dĺžka 130km a nastúpaných 4 800m, je pre tých najtvrdších. Jedinečnou odmenou za ich námahu však bude výstup na Kráľovú Hoľu (1948 m.n.m.). HORAL Lejzi, so 74km a prevýšením viac ako 2 500 m, svojím názvom len zavádza a rozhodne nie je pre lenivých cyklistov. HORAL Senzi alias polmaratón či HORAL Ízi sú pre tých, ktorí si chcú vychutnať maratónsku atmosféru, ale netrúfajú si na ozajstný maratón. Rodinné tímy, pozostávajúce z dospelého a aspoň jedného dieťaťa, si môžu zmerať sily na trati HORAL Dejzi, ktorú zvládnu aj rodičia s deťmi v prívesných vozíkoch.

Pre všetkých bikerov, bojujúcich o body v maratónskych sériách, je HORAL určite lákavou zastávkou. Škoda Horal MTB Maratón je súčasťou seriálov Slovak XCM Tour, Škoda Bike Open Tour, Slovenského pohára v MTB Maratóne a tiež Intersport MTB Marathons, ktorý má na Horalovi dokonca svoje finále a tak uvidíme aj dekorovanie víťazov tejto série.

Deň po Škoda Horal MTB Maratóne, sa všetka divácka pozornosť presunie na malých bikerov. Podujatiu HORAL Junior, ktorý je súčasťou Detskej Tour Petra Sagana, bude tento rok venovaný celý deň. Každé dieťa, súťažiace v jednej zo 6 kategórii, získa plagát Petra Sagana.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Termín
13. – 14. 8. 2016
Lokalita
Svit
Trate
HORAL Krejzi 130 km/ prevýšenie 4 800m
HORAL Lejzi 74 km/ prevýšenie 2 500m
HORAL Senzi 43 km/ prevýšenie 1 350m
HORAL Ízi 28 km/ prevýšenie 835m
HORAL Dejzi 17 km/ prevýšenie 350m
HORAL Junior 1 200m až 3×1 600m

Štart
od 7.00 hod.

Cena štartovného
od 16 € do 30 € (v deň štartu)

V rámci podujatia sa budú konať aj
preteky Detskej Tour Petra Sagana, preteky rodinných tímov a finále Intersport MTB Marathons.
Všetky podrobnosti na www.horal.sk

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Zavrieť reklamu