Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

POZVÁNKA: Škoda Horal MTB Maratón 2016

Už tento víkend odštartuje pod Tatrami 17. ročník Škoda Horal MTB Maratónu. Svoju trať si tu nájde naozaj každý.
Biker
POZVÁNKA: Škoda Horal MTB Maratón 2016

Sedemnásty ročník Škoda Horal MTB Maratónu bude pre organizátorov testom pred budúcoročnými UEC majstrovstvami Európy. Z tohto dôvodu sa organizátori rozhodli neexperimentovať s trasami. Pravidelní návštevníci si však určite všimnú zmenu v lokalizácii štartu a cieľa. Miesto pri Kolibe vo Svite nahradí nový areál pri Iskra Aréne na Štefánikovej ulici.

Preteky pre všetkých
Dvojdňový cyklistický maratón ponúka trate pre bikerov všetkých úrovní. Najnáročnejšia, HORAL Krejzi, s úctyhodnými parametrami: dĺžka 130km a nastúpaných 4 800m, je pre tých najtvrdších. Jedinečnou odmenou za ich námahu však bude výstup na Kráľovú Hoľu (1948 m.n.m.). HORAL Lejzi, so 74km a prevýšením viac ako 2 500 m, svojím názvom len zavádza a rozhodne nie je pre lenivých cyklistov. HORAL Senzi alias polmaratón či HORAL Ízi sú pre tých, ktorí si chcú vychutnať maratónsku atmosféru, ale netrúfajú si na ozajstný maratón. Rodinné tímy, pozostávajúce z dospelého a aspoň jedného dieťaťa, si môžu zmerať sily na trati HORAL Dejzi, ktorú zvládnu aj rodičia s deťmi v prívesných vozíkoch.

Pre všetkých bikerov, bojujúcich o body v maratónskych sériách, je HORAL určite lákavou zastávkou. Škoda Horal MTB Maratón je súčasťou seriálov Slovak XCM Tour, Škoda Bike Open Tour, Slovenského pohára v MTB Maratóne a tiež Intersport MTB Marathons, ktorý má na Horalovi dokonca svoje finále a tak uvidíme aj dekorovanie víťazov tejto série.

Deň po Škoda Horal MTB Maratóne, sa všetka divácka pozornosť presunie na malých bikerov. Podujatiu HORAL Junior, ktorý je súčasťou Detskej Tour Petra Sagana, bude tento rok venovaný celý deň. Každé dieťa, súťažiace v jednej zo 6 kategórii, získa plagát Petra Sagana.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Termín
13. – 14. 8. 2016
Lokalita
Svit
Trate
HORAL Krejzi 130 km/ prevýšenie 4 800m
HORAL Lejzi 74 km/ prevýšenie 2 500m
HORAL Senzi 43 km/ prevýšenie 1 350m
HORAL Ízi 28 km/ prevýšenie 835m
HORAL Dejzi 17 km/ prevýšenie 350m
HORAL Junior 1 200m až 3×1 600m

Štart
od 7.00 hod.

Cena štartovného
od 16 € do 30 € (v deň štartu)

V rámci podujatia sa budú konať aj
preteky Detskej Tour Petra Sagana, preteky rodinných tímov a finále Intersport MTB Marathons.
Všetky podrobnosti na www.horal.sk

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu