Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Šortky

Test: Nohavice Tactic Culotte PURE

Pohodlné nohavice aj na dlhé jazdy. Treba si však dôkladne vybrať veľkosť.
Hodnotenie: 3.5/5
140
Biker

Plusy: Pohodlný materiál, kvalitná vložka, pekný a jednoduchý dizajn

Mínusy: Veľkosti nie sú presné

Prvá vec, na čo si treba dať pozor pri cyklistických nohaviciach Tactic Culotte PURE je veľkosť. Na moju výšku a hmotnosť (177cm/65kg) mala byť na mňa podľa veľkostnej tabuľky dobrá veľkosť XS, napriek tomu som si pre istotu vybral S-ko. Aj veľkosť Small bola však primalá a potreboval by som M, takže si treba pre istotu vyberať o veľkosť väčšie nohavice.

Dĺžka na stehnách bola síce akurát, avšak vrchnú časť nohavíc lemuje elastický pás, ktorý je dosť úzky, čo bolo cítiť už pri obliekaní. Látka, z ktorej sú nohavice vyrobené je veľmi pohodlná, pričom spodná časť na stehnách nie je prešitá a z vnútra sú gumové pásiky, ktoré zabezpečia, aby sa nohavice na nohách nezvliekali.

Pohodlná je aj vložka, ktorú som testoval na cestnom bicykli na 3-hodinovej jazde na trenažéri i vonku. Jazdilo sa v nich rovnako pohodlne aj na horskom bicykli, kde som ich skúšal ako samotné nohavice aj ako vložku pod klasické MTB nohavice. Gate držia tam, kde majú a rovnako aj vložka, takže počas jazdy vás nebude otravovať.

Elastické traky sú uchytené na chrbtovej časti, ktorá je pre lepšiu prievzdušnosť dierovaná. Dizajnovo sú veľmi elegantné, celé čierne čo určite ocenia všetci, čo majú radi minimalistický dizajn.

Okrem čiernej sú tieto nohavice v ponuke aj v tmavo modrej, bordovej i sivej farbe. Nohavice pochádzajúce zo španielskej Girony sú kvalitný a pohodlný produkt, aj keď vrchný slabšie elastický gumený lem vás pravdepodobne prinúti kúpiť si o veľkosť väčšie nohavice.

www.gironaprosport.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu