Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

REPORT: Beliansko-pieninský MTB maratón

I napriek nepriaznivému počasiu si cyklisti bahenný BELIANSKO – PIENINSKÝ MTB maratón užili na plno.
Biker
REPORT: Beliansko-pieninský MTB maratón


Po slnečných dňoch nás upršaná sobota 6.augusta v deň konania MTB maratónu vôbec nepotešila. Oveľa potešujúcejšie bolo, že toto počasie mnohých cyklistov neodradilo a na štart sa postavilo dobre naladených 106 pretekárov. Tí sa na počasie vôbec nesťažovali, ba podľa ich vyjadrení si „bahenný kúpeľ“ na plno užili. I tento rok organizátori pripravili dve vyhliadkové trasy vedúce cez dva národné parky, ktoré otestovali kondičku jazdcov, no poskytli im aj radosť z krásnych výhľadov na scenériu Belianskych Tatier a Pienin. Pretek sa konal v nádhernom horskom prostredí a okrem MTB maratónu účastníkov čakala aj zóna pre deti s rôznymi atrakciami, bobovou dráhou, náučných chodníkom i rozhľadňou.

Súťažiaci mali na výber medzi kratšou 20 km a dlhšou 40 km trasou. Kratšia trať Ždiarska vyhliadka je vedená cez Ždiar a hrebeň Spišskej Magury do Bachledovej doliny. Najrýchlejší čas na krátkej trati dosiahol Peter Jagelek s časom 52 minút súťažiaci v kategórii Junior.

Dlhšia 40 km trať Výzva troch dolín zaviedla cyklistov viac do Pieninského národného parku. Viedla ich krásnou prírodou po hrebeni Magury cez obec Osturňa až do obce Jezersko k Jezerskému jazeru. A odtiaľ okolo vyhliadkovej veže späť do Bachledovej. Na dlhšiu trať si tohto roku trúfala len jediná žena Zuzana Grotkovská, ktorá dosiahla perfektný čas 3 hod. 31 minút. Celkovo bol na dlhšej trati najrýchlejší Rastislav Baločko s časom 2 hod. 8 minút súťažiaci v kategórii muži masters.

Deti súťažili na krátkej trase maskota Gorgyho, od ktorého dostali všetky deti milé ceny, balíčky a medaile.

„Veľmi nás teší, že i napriek nepriaznivému počasiu na druhý ročník prišlo 106 štartujúcich a na celom podujatí panovala dobrá nálada. Obávané blato brali cyklisti s úsmevom a pochvaľovali s bahenný kúpeľ a následnú ľadovú sprchu. Veríme, že si podujatie získa stálych i stále nových priaznivcov a prvá augustová sobota bude v kalendároch cyklistov už rok vopred obsadená na pretek v Bachledke.“

Horské MTB maratóny sa na Slovensku tešia veľkej obľube ako aj cyklistika samotná. Stredisko Bachledka SKI & SUN a okolité obce chcú šport podporovať a organizovať podobných akcií čo najviac aby poskytli možnosti športového vyžitia obyvateľom zo okolia i turistom a prispievali tak k rastu slovenskej športovej reprezentácie a mladých talentov.
Martina Múdra
Bachledka SKI & SUN
Foto: Matúš Slavkovský

Výsledky:
http://my3.raceresult.com/58293/results?lang=sk#
Kompletnú fotogalériu nájdete na:
https://www.facebook.com/skibachledova/photos/?tab…

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu