Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

REPORT: Beliansko-pieninský MTB maratón

I napriek nepriaznivému počasiu si cyklisti bahenný BELIANSKO – PIENINSKÝ MTB maratón užili na plno.
Biker
REPORT: Beliansko-pieninský MTB maratón


Po slnečných dňoch nás upršaná sobota 6.augusta v deň konania MTB maratónu vôbec nepotešila. Oveľa potešujúcejšie bolo, že toto počasie mnohých cyklistov neodradilo a na štart sa postavilo dobre naladených 106 pretekárov. Tí sa na počasie vôbec nesťažovali, ba podľa ich vyjadrení si „bahenný kúpeľ“ na plno užili. I tento rok organizátori pripravili dve vyhliadkové trasy vedúce cez dva národné parky, ktoré otestovali kondičku jazdcov, no poskytli im aj radosť z krásnych výhľadov na scenériu Belianskych Tatier a Pienin. Pretek sa konal v nádhernom horskom prostredí a okrem MTB maratónu účastníkov čakala aj zóna pre deti s rôznymi atrakciami, bobovou dráhou, náučných chodníkom i rozhľadňou.

Súťažiaci mali na výber medzi kratšou 20 km a dlhšou 40 km trasou. Kratšia trať Ždiarska vyhliadka je vedená cez Ždiar a hrebeň Spišskej Magury do Bachledovej doliny. Najrýchlejší čas na krátkej trati dosiahol Peter Jagelek s časom 52 minút súťažiaci v kategórii Junior.

Dlhšia 40 km trať Výzva troch dolín zaviedla cyklistov viac do Pieninského národného parku. Viedla ich krásnou prírodou po hrebeni Magury cez obec Osturňa až do obce Jezersko k Jezerskému jazeru. A odtiaľ okolo vyhliadkovej veže späť do Bachledovej. Na dlhšiu trať si tohto roku trúfala len jediná žena Zuzana Grotkovská, ktorá dosiahla perfektný čas 3 hod. 31 minút. Celkovo bol na dlhšej trati najrýchlejší Rastislav Baločko s časom 2 hod. 8 minút súťažiaci v kategórii muži masters.

Deti súťažili na krátkej trase maskota Gorgyho, od ktorého dostali všetky deti milé ceny, balíčky a medaile.

„Veľmi nás teší, že i napriek nepriaznivému počasiu na druhý ročník prišlo 106 štartujúcich a na celom podujatí panovala dobrá nálada. Obávané blato brali cyklisti s úsmevom a pochvaľovali s bahenný kúpeľ a následnú ľadovú sprchu. Veríme, že si podujatie získa stálych i stále nových priaznivcov a prvá augustová sobota bude v kalendároch cyklistov už rok vopred obsadená na pretek v Bachledke.“

Horské MTB maratóny sa na Slovensku tešia veľkej obľube ako aj cyklistika samotná. Stredisko Bachledka SKI & SUN a okolité obce chcú šport podporovať a organizovať podobných akcií čo najviac aby poskytli možnosti športového vyžitia obyvateľom zo okolia i turistom a prispievali tak k rastu slovenskej športovej reprezentácie a mladých talentov.
Martina Múdra
Bachledka SKI & SUN
Foto: Matúš Slavkovský

Výsledky:
http://my3.raceresult.com/58293/results?lang=sk#
Kompletnú fotogalériu nájdete na:
https://www.facebook.com/skibachledova/photos/?tab…

Aktuality

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

Zavrieť reklamu