Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma BBB Shore BHE-59

Hodnotenie: 3/5
90
Biker

Táto enduro/trailová prilba vyzerá naozaj dobre. Vonkajším tvarom s výrazne spustenou zadnou časťou a jemne tvarovaným spojlerom na vrchu hlavy sa môže porovnávať s tými najkrajšími na trhu.

Páči sa nám aj decentný dizajn – okrem matnej sivej je v ponuke aj tmavomodrá a čierna – všetky s minimálnym brandingom. Na zadnej strane helmy sa nachádza veľká reflexná nálepka na lepšiu viditeľnosť na cestách a nájdete tu aj tvarovanie, ktoré má držať na mieste popruh od zjazdových okuliarov.

Tie sa dajú odložiť aj pod výškovo nastaviteľný šilt, hoci ten pri polohovaní vydáva zvuky, akoby na to stavaný nebol. Prilbu sme síce testovali v zime, no už na pohľad je na nej dostatok dobre rozmiestnených vetracích otvorov spolu s výrazným systémom kanálikov na rozvod vzduchu po povrchu hlavy.

Páčia sa nám aj mäkučké vypchávky vrátane tej na výškovo nastaviteľnej retenčnej kolíske. Pri pohľade na všetky pozitívne vlastnosti je preto škoda, že nášmu testovaciemu jazdcovi nesadla.

Vnútorný tvar má okrúhlejší než mnohé iné na trhu, ktoré sú pozdĺžne o niečo oválnejšie. Nás tlačila vzadu a po bokoch nechávala voľný priestor. Niekomu inému s okrúhlejšou hlavou však sadnúť môže, a tak je dôležité, aby ste si ju, tak ako každú inú, pred kúpou vyskúšali.

www.skprofibike.sk

 

 

 

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu