Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Pedále

Test: Pedále BBB BPD-38

Hodnotenie: 3/5
87
Biker

Hliníkové flaty od BBB majú mnoho správnych vlastností. Platforma so štedrými rozmermi 95 x 100 mm je mierne konkávna (prehnutá dovnútra), a tak do nej topánky pekne zapadnú.

Na každej strane sa nachádza dohromady desať dobre rozmiestnených pinov. Tie majú svoje výhody aj nevýhody. Skrutkujú sa síce do pedálov zhora, no namiesto klasického inbusu v hlavičke majú maticu umiestnenú nižšie na pine. Je tak menšia šanca, že ich pri poškodení o kameň nebudete vedieť dostať von.

Horšie je, že k pedálom nedostanete kľúč na ich vyskrutkovanie, hoci povoliť sa dajú aj klasickými kombinačkami. Vymeniť ich však môžete za klasické červíkové skrutky. Tie sériové sú pre netradičný dizajn zároveň trochu hrubšie, a tak sa nevedia tak dobre zahryznúť do podrážky. Preto vám ich odporúčame len k naozaj kvalitným topánkam na flat pedále.

Z krabičky sa pedále na jednom priemyselnom a jednom klznom ložisku točia hladko, no tuho, čo aspoň my preferujeme. Je tak väčšia šanca, že keď dáte v zákrute nohu dole, za ňou nájdete pedál v rovnakej polohe.

Vážia celkom primeraných 399 g a ak sa vám k biku nehodí červená, v ponuke sú aj v čierne a sivé.

www.skprofibike.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu