Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Peter Sagan už prekonal koronavírus, ale úvodné belgické klasiky vynechá

Po desaťdňovej karanténe Peter Sagan opäť trénuje. Pretekať by mal začiatkom marca na Strade Bianche.
Martin Sarvaš

Peter Sagan nebude štartovať na otváracích belgických klasikách na konci februára Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne.

Peter Sagan sa spolu s bratom Jurajom a tímovým kolegom Erikom Baškom nedávno nakazil koronavírusom Covid-19 a aj napriek tomu, že už po 10-dňovej karanténe opäť trénuje, úvodné klasiky vynechá.

Program pretekov Petra Sagana po otváracom víkende by mal zostať zachovaný a prvé preteky v sezóne by mal absolvovať v sobotu 6. marca – Strade Bianche, potom nasleduje Tirreno-Adriatico a Milan-San Remo.

Podľa pravidiel UCI budú musieť všetci traja slovenskí cyklisti podstúpiť detailné vyšetrenia predtým, ako budú môcť pretekať. Ide o krvné testy, magnetickú rezonanciu srdca, röntgen pľúc či spirometriu.

Prečítajte si tiež

Peter Sagan sa rozhodol zotrvať na ostrove Gran Canaria, kde dobieha zameškané po chorobe a 10-dňovej povinnej karanténe.

Podľa belgických médií by mal byť lídrom na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne nový jazdec Bory Nils Politt, ktorý nedávno skončil na štvrtom mieste na pretekoch Etoile des Besseges.

„Časovanie určite nie je ideálne, ale na ochorenie Covidom nie je asi nikdy dobrý čas. Náš lekársky tím je v kontakte s pretekármi a snažíme sa o nich starať čo najlepšie. Čo to bude znamenať pre začiatok sezóny ešte presne nevieme. Hlavne sa všetci traja musia zotaviť a dostať lekársku previerku, potom zvážime, čo ďalej,“ vyjadril sa manažér tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Prečítajte si tiež

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu