Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Predné svetlo Lezyne Mega Drive 1800i

Mnoho funkcií a možností rozšírenia. Kvôli úzkemu kužeľu svetla je lepšie spárovať ho na horskom bicykli s ďalším svetlom.
Hodnotenie: 3.5/5
159
Biker

Plusy: Kvalitná kovová schránka. Aplikácia, ktorá môže redukovať počet módov svetla. Rôzne doplnky rozširujú využitie.

Mínusy: Lúč svetla je vcelku úzky a s ostrými okrajmi. Nie je najvýkonnejší. Na mieste pevne drží, no upevňovanie je nešikovné.

Toto 1 800-lúmenové svetlo má príjemnú hmotnosť 250 g, zvlášť keď berieme do úvahy statný hliníkový plášť, ktorý zahŕňa samotné svetlo aj batériu. Pripína sa pomocou tesného gumového popruhu.

Tri diódy dosvietia hlboko dolu trailom a ich biele svetlo vyzdvihuje detaily terénu, ale jasnosť sa mimo hlavného lúča prudko znižuje.

Pre nočné jazdenie lesom je dobré spárovať ho so širším osvetlením. Osamote sa s Mega Drive v tme horšie orientuje a zákruty na neznámych miestach vedia prekvapiť. Výdrž batérie je slušná hodina a 44 minút pri plnom výkone.

Čo toto svetlo oddeľuje od ostatných, je dodatočné ovládanie mobilnou aplikáciou Lezyne a rôzne prídavky. V telefóne si môžete vybrať obľúbené programy a vyhnúť sa tak preklikávaniu modmi s rôznymi svietivosťou a frekvenciou blikania. Naprogramujete tu ovládacie tlačidlo tak, aby vyberalo iba medzi modmi, ktoré naozaj využívate.

Doplnkové diaľkové ovládanie umožní prepínanie za jazdy, no nie je bezdrôtové. Káblom je možné pripojiť rozširujúcu batériu, ktorá zdvojnásobí výdrž. Mega Drive je tiež možné spárovať so zadným svetlom Lezyne KTV Pro Smart 75, takže zvolené mody prepínate súčasne vpredu aj vzadu.

Pre výlučne horské jazdenie nemá Mega Drive dostatočný rozptyl svetla. No praktické doplnky a prispôsobenie jeho funkcie ho robia výborným, ak jazdíte rovnako v lese, ako aj v cestnej premávke.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu