Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

REPORT: HORAL TOUR 2016

V dňoch 12. až 14. augusta 2016 mesto Svit hostilo už 17. ročník horského cyklomaratónu HORAL. Podujatie sa nieslo v znamení príprav pred budúcoročnými Majstrovstvami Európy v horskej cyklistike. Nové zázemie pretekov prilákalo rekordný počet účastníkov. Podtatranské trasy a kopce sa odvážilo vyskúšať 845 bikerov.
Biker
REPORT: HORAL TOUR 2016

Prvý deň bikeri vyrazili na trať s dĺžkou 42 km a prevýšením 983 m. Tí najrýchlejší sa do cieľa vracali už po hodine a 37 minútach. Sobota patrila hlavným disciplínam ŠKODA HORAL MTB MARATÓNU, zaradeného do ŠKODA BIKE OPEN TOUR a medzinárodných seriálov so zahraničnou účasťou. Pretekári si mohli vybrať z piatich trás s rozličnou náročnosťou. Dve majstrovské – KREJZI (133km) a LEJZI (74km) a tri kratšie – SENZI 43km, ÍZI (28km) a rodinná DEJZI (17km). Najväčším lákadlom ŠKODA HORAL MTB MARATÓNU na majstrovskej trase KREJZI bol vrchol Kráľovej hole, ktorý čakal tých najodvážnejších bikerov. Najlepšie si na tejto trati počínali Tomáš Višňovský (SVK) a Beata Balazs (HUN). V nedeľu boli na programe detské preteky HORAL JUNIOR, ktoré sú súčasťou Detskej Tour Petra Sagana. V 6 kategóriách súťažilo 450 malých bikerov, vo veku od 2 do 14 rokov. Tí najmenší súťažili na odrážadlách či trojkolkách. Všetkých pretekárov v cieli čakali diplomy podpísané Petrom Saganom a vecné ceny. Nedeľa bola okrem najmenších cyklistov venovaná aj XC okruhom, ktoré preverili technickú zdatnosť cyklistov v náročnom teréne v pohorí Kozie chrbty. Na týchto okruhoch kraľovali Filip Adel (CZE) a Tereza Němcová (CZE). Areál pri Iskra Aréne vo Svite mal čo ponúknuť aj tým, ktorí nepretekali: koncerty, show Jána Kočiša, majstra sveta v cyklotriale, či sprievodné aktivity partnerov podujatia ako cyklotrenažér a pod. Organizátori sa už teraz pripravujú na Majstrovstvá Európy v roku 2017, keď pod Tatrami privítajú európsku špičku v horskej cyklistike.
www.horal.sk

Výsledky:

42km: MUŽI: 1. Filip ADEL (CZE), 2. Michal KANĚRA (CZE), 3. Ján JOBÁNEK (CZE), ŽENY: 1. Tereza NĚMCOVÁ (CZE), 2. Beata BALAZS (HUN), 3. Krystyna KONVISAROVA (UKR)

Dejzi 17km: 1. Matej KURTY a Jakub KURTY, 2. Erik MELIŠ a Marcel MELIŠ, 3. Filip MAJERSKÝ a Milan MAJERSKÝ

ÍZI 28km: MUŽI: 1. Matej HROMÁDKA (SVK), 2. Martin MIKO (SVK), 3. Ondrej HUPKA (SVK), ŽENY: 1. Marcela MEDVEĎOVÁ (SVK), 2. Natália KRUTÁ (SVK), 3. Daniela RICHTÁRIKOVÁ (SVK)

SENZI 43km: Muži: 1. Juraj KARAS (SVK), 2. Ondrej GLAJZA (SVK), 3. Šimon TABAČKO (SVK), Ženy: 1. Michaela MATOUŠKOVÁ (CZE), 2. Viktória ENDLEIN (HUN), 3. Martina SURMÍKOVÁ (SVK)

LEJZI 74km: Muži: 1. Michal LAMI (SVK), 2. Volodymyr KOZLOVSKY (UKR), 3. Krystof BOGAR (CZE), Ženy: 1. Johana KOLAŠÍNOVÁ (CZE), 2. Andrea JUHÁSOVÁ (SVK), 3. Tereza NĚMCOVÁ (CZE)

KREJZI 133KM: Muži: 1. Tomáš VIŠŇOVSKÝ (SVK), 2. Peter SZALAY (HUN), 3. Ján JOBÁNEK (CZE), Ženy: 1. Beata BALAZS (HUN), 2. Barbara ŠKANDÍKOVÁ (SVK), 3. Milena VODEHNALOVÁ (CZE)

CROSS-COUNTRY: Muži (7 kôl): 1. Filip ADEL (CZE), 2. Michal KANĚRA (CZE), 3. Volodymyr KOZLOVSKY (UKR), Ženy (5 kôl): 1. Tereza NĚMCOVÁ (CZE), 2. Krystyna KONVISAROVA (UKR), 3. Beata BALASZ (HUN)

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu