Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

REPORT: HORAL TOUR 2016

V dňoch 12. až 14. augusta 2016 mesto Svit hostilo už 17. ročník horského cyklomaratónu HORAL. Podujatie sa nieslo v znamení príprav pred budúcoročnými Majstrovstvami Európy v horskej cyklistike. Nové zázemie pretekov prilákalo rekordný počet účastníkov. Podtatranské trasy a kopce sa odvážilo vyskúšať 845 bikerov.
Biker
REPORT: HORAL TOUR 2016

Prvý deň bikeri vyrazili na trať s dĺžkou 42 km a prevýšením 983 m. Tí najrýchlejší sa do cieľa vracali už po hodine a 37 minútach. Sobota patrila hlavným disciplínam ŠKODA HORAL MTB MARATÓNU, zaradeného do ŠKODA BIKE OPEN TOUR a medzinárodných seriálov so zahraničnou účasťou. Pretekári si mohli vybrať z piatich trás s rozličnou náročnosťou. Dve majstrovské – KREJZI (133km) a LEJZI (74km) a tri kratšie – SENZI 43km, ÍZI (28km) a rodinná DEJZI (17km). Najväčším lákadlom ŠKODA HORAL MTB MARATÓNU na majstrovskej trase KREJZI bol vrchol Kráľovej hole, ktorý čakal tých najodvážnejších bikerov. Najlepšie si na tejto trati počínali Tomáš Višňovský (SVK) a Beata Balazs (HUN). V nedeľu boli na programe detské preteky HORAL JUNIOR, ktoré sú súčasťou Detskej Tour Petra Sagana. V 6 kategóriách súťažilo 450 malých bikerov, vo veku od 2 do 14 rokov. Tí najmenší súťažili na odrážadlách či trojkolkách. Všetkých pretekárov v cieli čakali diplomy podpísané Petrom Saganom a vecné ceny. Nedeľa bola okrem najmenších cyklistov venovaná aj XC okruhom, ktoré preverili technickú zdatnosť cyklistov v náročnom teréne v pohorí Kozie chrbty. Na týchto okruhoch kraľovali Filip Adel (CZE) a Tereza Němcová (CZE). Areál pri Iskra Aréne vo Svite mal čo ponúknuť aj tým, ktorí nepretekali: koncerty, show Jána Kočiša, majstra sveta v cyklotriale, či sprievodné aktivity partnerov podujatia ako cyklotrenažér a pod. Organizátori sa už teraz pripravujú na Majstrovstvá Európy v roku 2017, keď pod Tatrami privítajú európsku špičku v horskej cyklistike.
www.horal.sk

Výsledky:

42km: MUŽI: 1. Filip ADEL (CZE), 2. Michal KANĚRA (CZE), 3. Ján JOBÁNEK (CZE), ŽENY: 1. Tereza NĚMCOVÁ (CZE), 2. Beata BALAZS (HUN), 3. Krystyna KONVISAROVA (UKR)

Dejzi 17km: 1. Matej KURTY a Jakub KURTY, 2. Erik MELIŠ a Marcel MELIŠ, 3. Filip MAJERSKÝ a Milan MAJERSKÝ

ÍZI 28km: MUŽI: 1. Matej HROMÁDKA (SVK), 2. Martin MIKO (SVK), 3. Ondrej HUPKA (SVK), ŽENY: 1. Marcela MEDVEĎOVÁ (SVK), 2. Natália KRUTÁ (SVK), 3. Daniela RICHTÁRIKOVÁ (SVK)

SENZI 43km: Muži: 1. Juraj KARAS (SVK), 2. Ondrej GLAJZA (SVK), 3. Šimon TABAČKO (SVK), Ženy: 1. Michaela MATOUŠKOVÁ (CZE), 2. Viktória ENDLEIN (HUN), 3. Martina SURMÍKOVÁ (SVK)

LEJZI 74km: Muži: 1. Michal LAMI (SVK), 2. Volodymyr KOZLOVSKY (UKR), 3. Krystof BOGAR (CZE), Ženy: 1. Johana KOLAŠÍNOVÁ (CZE), 2. Andrea JUHÁSOVÁ (SVK), 3. Tereza NĚMCOVÁ (CZE)

KREJZI 133KM: Muži: 1. Tomáš VIŠŇOVSKÝ (SVK), 2. Peter SZALAY (HUN), 3. Ján JOBÁNEK (CZE), Ženy: 1. Beata BALAZS (HUN), 2. Barbara ŠKANDÍKOVÁ (SVK), 3. Milena VODEHNALOVÁ (CZE)

CROSS-COUNTRY: Muži (7 kôl): 1. Filip ADEL (CZE), 2. Michal KANĚRA (CZE), 3. Volodymyr KOZLOVSKY (UKR), Ženy (5 kôl): 1. Tereza NĚMCOVÁ (CZE), 2. Krystyna KONVISAROVA (UKR), 3. Beata BALASZ (HUN)

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu