Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Giro Chronicle MIPS

Hodnotenie: 4/5
116
Biker

Chronicle na hlave sedí pekne nízko a nijak sa za jazdy nehýbe. Na naše hlavy sadla tak dobre, že by nám nespadla, ani keby sme nemali zapnutý popruh pod bradou. Tak by vlastne mala sedieť každá helma, ktorú si vyberiete.

Pôsobí teda bezpečne a k bezpečnosti prispieva aj technológia MIPS. Uťahuje sa pomocou systému Roc Loc 5 s odstupňovaným kolieskom. Kolíska je, samozrejme, nastaviteľná aj vertikálne. Obe ponúkajú dostatočný rozsah nastavení na to, aby si ju každý z nás dokázal doladiť na hlavu.

Helma žiadneho z nás ani nikde netlačila.Dobre si rozumie aj s akýmikoľvek okuliarmi – či už slnečnými alebo zjazdovými. Tým urobí miesto kolíska nastavená do niektorej z vyšších polôh. Šilt sa dá zdvihnúť tak vysoko, aby sa podeň dali odložiť zjazdové okuliare, a tým pádom ani nezacláňa vo výhľade.

Doterajšiu chválu narúša až odvetrávanie, ktoré nie je až také dobré ako u niektorých iných. Helma síce má vnútorné kanáliky na rozvod vzduchu po hlave, no samotné vetracie otvory sú malé a s veľkými rozstupmi.

Polstrovanie Coolmax je mäkké a pohodlné a dobre saje pot. Keď však nasiakne, pot začne stekať po čele. V tejto cenovej hladine by sme už tiež radi videli aj kompletne pokrytú penu EPS.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu