Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Giro Chronicle MIPS

Hodnotenie: 4/5
116
Biker

Chronicle na hlave sedí pekne nízko a nijak sa za jazdy nehýbe. Na naše hlavy sadla tak dobre, že by nám nespadla, ani keby sme nemali zapnutý popruh pod bradou. Tak by vlastne mala sedieť každá helma, ktorú si vyberiete.

Pôsobí teda bezpečne a k bezpečnosti prispieva aj technológia MIPS. Uťahuje sa pomocou systému Roc Loc 5 s odstupňovaným kolieskom. Kolíska je, samozrejme, nastaviteľná aj vertikálne. Obe ponúkajú dostatočný rozsah nastavení na to, aby si ju každý z nás dokázal doladiť na hlavu.

Helma žiadneho z nás ani nikde netlačila.Dobre si rozumie aj s akýmikoľvek okuliarmi – či už slnečnými alebo zjazdovými. Tým urobí miesto kolíska nastavená do niektorej z vyšších polôh. Šilt sa dá zdvihnúť tak vysoko, aby sa podeň dali odložiť zjazdové okuliare, a tým pádom ani nezacláňa vo výhľade.

Doterajšiu chválu narúša až odvetrávanie, ktoré nie je až také dobré ako u niektorých iných. Helma síce má vnútorné kanáliky na rozvod vzduchu po hlave, no samotné vetracie otvory sú malé a s veľkými rozstupmi.

Polstrovanie Coolmax je mäkké a pohodlné a dobre saje pot. Keď však nasiakne, pot začne stekať po čele. V tejto cenovej hladine by sme už tiež radi videli aj kompletne pokrytú penu EPS.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu