Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Mavic Deemax MIPS

Hodnotenie: 3.5/5
125
Biker

Táto helma vyplnená materiálom EPS-4D, ktorý má údajne až o 30 % lepšiu schopnosť pohltiť nárazy než tradičný expandovaný polystyrén, sedí na hlave celkom nízko, a to aj s retenčnou kolískou nastavenou v najvyššej pozícii.

Minimálne subjektívne teda pôsobí bezpečne a ani počas jazdy v rozbitom teréne sa na hlave vôbec nehýbe. Za svoje peniaze dostanete aj vrstvu MIPS chrániacu pred rotačnou energiou. Polstrovanie je mäkké a pohodlné a dokáže odvádzať pot tak, aby nenasiaklo a nezačalo kvapkať.

Šilt nie je výškovo nastaviteľný, a tak sme ho počas zjazdu a výšľapov mali v zornom poli. Nezmestia sa podeň ani zjazdové okuliare, keď ich práve nemáte na očiach.Odvetrávanie je veľmi dobré vďaka celkovo 19 vetracím otvorom. Funguje však najmä za rýchlejšej jazdy.

Počas pomalých výšľapov v nej bolo aj tak celkom teplo. S klasickými okuliarmi si nijak nezavadzia a bez problémov s ňou môžete nosiť aj tie najväčšie na trhu. Naopak, so zjazdovými okuliarmi už sme problém mali a tie vyššie buď tlačili helmu nahor, alebo nos nadol.

Popruhy na zapnutie pod bradou sú po bokoch hlavy zvarené do rúrkového tvaru. Nie je nám úplne jasné, prečo, keďže takto nás tlačili do spánkov o niečo viac.

Vaše komentáre

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu