Loris Vergier vyhral aj druhé kolo Svetového pohára v zjazde v Maribore (+záznam)

Medzi ženami bola najrýchlejšia Nina Hoffmann. Rastislav Baránek z Kellys Factory tímu skončil na 37. mieste.

Francúz Loris Vergier vyhral aj druhé kolo pretekov Svetového pohára v zjazde v Maribore. Zvíťazil však iba veľmi tesným náskokom 0,057 sekundy pred Loicom Brunim. Tretí skončil Matt Walker.

V ženskej kategórii vyhrala svoj premiérový titul zo svetového pohára nemecká pretekárka Nina Hoffmann. Za ňou skončili Marine Cabirou a Eleonora Farina.

Slovensko reprezentoval Rasťo Baránek z Kellys Factory tímu, ktorý v elite skončil na 37. mieste so stratou 10,5 sekundy na Vergiera. Jeho tímoví kolegovia Stanislav Sehnal a Antonín Král skončili na 45. resp. na 57. mieste.

Rasťo Baránek napísal k svojmu výsledku: „Nič svetoborné ale myslím, že som sa nestratil a vlastne je to najlepší výsledok vo Svetovom pohári, aký som kedy dal. Navyše som obe kolá postúpil do finále čo tiež nebýva úplne zadarmo. V piatkovom finále som spadol, ale dnes bola jazda lepšia. Vysoká škola jazdenia, svetový pohár je vážne masaker.“

Do finále sa dostal medzi juniormi aj Kamil Fábry, tiež na Kellyse, a skončil na predposlednom 22. mieste so stratou 26 sekúnd na víťaza Oisina O’Callaghana.