Zo Slovákov sa umiestnil najlepšie Denis Kohút na 32. mieste. Skvelý výsledok dosiahol český zjazdár Stanislav Sehanal, ktorý skončil pätnásty.

V rakúskom Leogangu sa uskutočnili majstrovstvá sveta v zjazde. Tituly majstrov sveta získali v hrozných podmienkach na blate švajčiarska reprezentantka Camille Balanche a Angličan Reece Wilson.

Zo Slovákov skončil najlepšie na 32. mieste Denis Kohút, ktorý zaostal za víťazom 26 sekúnd. Rasťo Baránek skončil na 35. mieste, Adam Rojček na 41. mieste.

„Podmienky na trati boli fakt extrém, tak som si dal cieľ ísť na istotu,nespadnúť a vedel som, že vtedy by to mohol byť fajn výsledok, vyplatilo sa, som šťastný za tento výsledok, 32. na svete je pre mňa,normálne pracujúceho človeka super. Ďakujem CTM Racing Teamu a Slovenskému zväzu cyklistiky za možnosť reprezentovať Slovensko,“  napísal Denis Kohút po svetovom šampionáte.

Skvelý výsledok dosiahol český cyklista a spolujazdec Rasťa Baránka z Kellys Racing Teamu Stanislav Sehnal, ktorý skončil na 15. mieste so stratou iba 12 sekúnd na Reecea Wilsona.

Záznam z pretekov nájdete online na Red Bull TV.