Prvé kolo svetového pohára v XC ovládli mladí – vyhrala iba 21-ročná Francúzka Lecomte a 23-ročný Dán Andreassen

Pre oboch išlo o premierové preteky v elitnej kategórii.

V českom Novom Měste na Moravě sa uskutočnilo prvé kolo pretekov svetového pohára v olympijskom cross country XCO v roku 2020.

Kategóriu žien i mužov ovládla mladá generácia pretekárov. V ženách zvíťazila iba 21-ročná Francúzka Loana Lecomte z tímu Massi Bikes. Na druhom mieste skončila s 31-sekundovou stratou Anne Terpstra a tretia prišla do cieľa súčasná majsterka sveta Pauline Ferrand Prevot so stratou 37 sekúnd.

Nečakaným víťazom v mužskej elite sa stal čerstvý dánsky majster v XC, 23-ročný Simon Andreassen z tímu Specialized Racing. Druhý skončil Maxime Marotte a tretí ďalší mladík, 24-ročný Milan Vader.

Pre Andreassena i Lecomte išlo o premierové preteky v elitnej kategórii.

Majster sveta a veľký favorit na víťaza Nino Schurter sa v úvode trápil a stratil veľa  času na vedúcu  skupinu jazdcov, ale v posledných  dvoch kolách sa mu podarilo stratu dobehnúť a obdivuhodným výknom vybojoval štvrté miesto v špurte s Henriquem Avancinim.

Záznam z pretekov si môžete pozrieť online na Red Bull TV.

Program – Preteky svetového pohára XC Nové Město na Moravě 2020
  • 29. september – 1. kolo World Cup: CROSS-COUNTRY SHORT TRACK (muži, ženy)
  • 1. október – 1. kolo World Cup: CROSS-COUNTRY OLYMPIC (ženy 12:20, muži 15:50 hod)
  • 2. október – 2. kolo World Cup: CROSS-COUNTRY SHORT TRACK (ženy 17:00, muži 17:45)