Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Rasťo Baránek vyhral posledné kolo SPDH v Košútke a stal sa celkovým víťazom slovenského pohára v zjazde

Víťaz všetkých troch predošlých kôl SPDH Adam Rojček sa pretekov nezúčastnil, pretože v tom čase pretekal na EWS v Taliansku.
Martin Sarvaš

Rasťo Baránek z Kellys Factory Teamu sa stal víťazom posledného kola slovenského pohára v zjazde v Košútke a stal sa zároveň aj celkovým víťazom SPDH.

V predošlých troch kolách SPDH skončil síce Baránek vždy veľmi tesne na druhom mieste, avšak víťaz všetkých troch kôl Adam Rojček sa nezúčastnil pretekov v Košútke, takže Baránek nemal takú silnú konkurenciu a vyhral s 3,5-sekundovým náskokom pred Denisom Kohútom z CTM Racing Teamu. Rojček v tom čase pretekal na pretekoch svetovej enduro série EWS v Pietra Ligure.

Pozrite si

„Finále SPDH 2020 pre mňa dopadlo najlepšie ako mohlo. Vyhral som obe merané jazdy a aj celkovo seriál slovenského pohára v mužoch druhý rok po sebe. Krásne počasie a perfektne nachystaná trať to ešte zlepšili. Super práca Košútka bikepark!,“ napísal po pretekoch Rasťo Baránek.

Jazdec Kellys Factory Teamu tiež uznal, že mu chýbala tá najsilnejšia konkurencia: „Dnes mi to Adam Rojček uľahčil, ale dobre vie, že do budúcej sezóny je na čom pracovať. Posledné dvoje dôležité preteky sezóny predo mnou.“

V ženách sa stala víťazkou v Košútke Vanesa Petrovská (Deem Racing Team), no v celkovom hodnotení SPDH vyhrala kategóriu žien Vilma Gombalová z CTM Racingu.

V hodnotení tímov sa najlepšie v sezóne 2020 umiestnil tím BAJKY.sk C.T.C s 342 bodmi, za ním skončili Deem Racing Team a Absolute Racing Team.

Výsledky 4. kola SPDH Košútka

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu