Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Šortky

Test: Šortky Endura SingleTrack II

Endura tieto šortky už roky vylepšuje a táto najnovšia verzia je dôkazom, že počúva pripomienky svojich zákazníkov.
Hodnotenie: 5/5
80
Biker

Tieto šortky má Endura v ponuke už dlhé roky a za ten čas prešli viacerými evolúciami rešpektujúcimi odozvu zákazníkov. Táto najnovšia je tá najlepšia v ponuke a aj v tomto teste. Látka je mimoriadne odolná, funkčné detaily premyslené a cena jedna z najnižších v teste.

Sú dostatočne dlhé a majú tvarované kolená, ktoré si veľmi dobre rozumejú s kolenačkami. Pás sa dá sťahovať, no zároveň je dostatočne elastický na to, aby sa dali ľahko stiahnuť dole. Zapínajú sa na dva cvoky a majú aj dve hlboké a zipsovacie vrecká po bokoch. Tie dopĺňajú zipsovacie vetracie otvory na stehnách a ešte jedno vrecko v páse.

Za jazdy pôsobia veľmi pohodlne vďaka nylonovej látke príjemnej na dotyk a veľkým strečovým panelom. Napriek tomu sú dostatočne odolné na to, aby prežili aj stret so zemou či trčiacimi kríkmi.

Tie najexponovanejšie miesta sú z ešte robustnejšieho materiálu, ktorý je o niečo tmavší. Nejde pritom len o dizajn – napríklad časť, ktorá sa dotýka sedla, zvykne vždy trochu vyblednúť. Švy sú trikrát prešité, aby nehrozilo ich predranie. Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni, no neodráža sa v cene.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu