Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Gadgety

Test: GPS hodinky Garmin Instinct

Hodnotenie: 4/5
250
Biker

Hodnotenie: Pohodlné a odolné hodinky so všetkými základnými funkciami a jednoduchým ovládaním4*

Plusy

  • Veľká výdrž batérie
  • Ľahko čitateľný displej
  • Dobré zaznamenávanie aktivít

Mínusy

  • Spojenie s appkou občas padalo
  • Obmedzená smart funkcionalita

V hodinkách Instinct nájdete množstvo funkcií známych z drahších kúskov. Napriek tomu je cena stále celkom nízka a konštrukcia dostatočne odolná. Nie sú také veľké ako mnohé iné – ciferník má priemer 45 mm – a rozhodne sú ľahšie – vážia len 51 g.

Monochromatický dvojdisplej sa dá prispôsobiť tak, aby ukazoval len to, na čom vám naozaj záleží. Zobrazuje aj notifikácie prichádzajúce na telefón. Päť tlačidiel po obvode a ich funkcie budú známe každému, kto už nejaké Garminy na ruke mal.

V porovnaní s dotykovým displejom ich môžete ľahšie ovládať aj v rukaviciach.Informácie o polohe, prevýšení a teplote nám pripadali byť dostatočne presné a nahrávanie a sťahovanie dát cez appku Garmin Connect je jednoduché. Z času na čas nám však spojenie na Androidovej appke vypadlo.

V hodinkách nie sú zabudované žiadne mapy, a tak navigácia prebieha len pomocou nakreslenej čiary, kompasu a šípok, ktoré vás vedia doviesť späť na začiatok trasy. Nič extra, ale funguje.Výdrž batérie je vynikajúca – bez dennodenných aktivít vám bez problémov vydržia aj celý týždeň alebo niekoľko veľkých výjazdov.

Remienok je pohodlný a príliš sme sa pod ním nepotili. Jediné, čo by mohlo byť lepšie, je ich smart funkcionalita. Jednoduché notifikácie nám stačili, no bolo by fajn, keby sa nimi dala lepšie ovládať aj hudba. V porovnaní s drahšími modelmi tu nenájdete ani bezkontaktné platby Garmin Pay.

www.garmin.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu