Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Sedlá

Test: Pedelec sedlo XLC SA-T18

Hodnotenie: 3/5
50
Biker

Na trhu je čoraz viac e-bike specific komponentov a v niektorých prípadoch to dáva zmysel – e-biky väčšmi opotrebovávajú pohon a potrebujú o niečo tuhšiu vidlicu či pevnejšie plášte – všetko pre vyššiu hmotnosť a výkon.

Toto je však sedlo určené na e-biky, ktorého benefitom by malo byť hrubšie polstrovanie v zadnej časti. To, či niečo také na e-biku potrebujete, nevieme, no isté je, že sedlo skutočne má hrubú, mäkkú vypchávku, ktorá podľa nás bude osožnejšia na akomkoľvek vzadu neodpruženom biku.

Svoj zmysel má aj mierne zdvihnutá zadná hrana s textúrovanými panelmi, ktorá pomôže, ak máte pri výšľapoch tendenciu zošuchovať sa zo sedla nadol. XLC ho okrem e-bikov odporúča najmä na pretekárskejšie orientované biky s predklonenejšou jazdeckou pozíciou.

Pohodlie sedla však zväčša nevyplýva z množstva peny na povrchu, ale z jeho tvaru, a tak by ste si ho pred kúpou mali vyskúšať. Ponúka sa len v jednej 143mm šírke.

Naopak, vybrať si môžete z troch farebných kombinácii s touto sivou, bielou alebo celé čierne. Každé má vzadu praktické reflexné logo. Cena je však vzhľadom na relatívne vysokú 297g hmotnosť tiež celkom vysoká.

www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu