Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Kali Interceptor

Hodnotenie: 3.5/5
160
Biker

Konkrétne systém MIPS síce táto helma nemá, no čo má ,sú technológie Nano Fusion a Low Density Layer. Tá prvá pomenúva výplň z expandovaného polystyrénu rôznych hustôt, v ktorej sa nachádzajú malé kužele odvádzajúce energiu dopadu preč od mozgu.

Vankúšiky Low Density Layer sa zase správajú podobne ako známy materiál D3O – ten pri náraze tvrdne, a tak údajne chráni pri slabších nárazoch. V teórii to znie zaujímavo, no v praxi sa nám stávalo, že sa polstrovanie okolo týchto vankúšikov skrčilo a na hlave výrazne tlačilo.

Helma okrem toho aspoň na našich hlavách sedela príliš vysoko a zadná kolíska sa, žiaľ, nedá vertikálne polohovať. Napriek tomu sa však ani počas jazdy v teréne na hlave nehýbe. Odvetrávanie je veľmi dobré.

Popruh pod bradu je pohodlný, no pri nasadzovaní sa dokázal pretočiť a zamotať do zle upevneného polstrovania a flexibilného lanka určeného na stiahnutie helmy na hlave.

Pozor bolo treba dávať aj pri nasadzovaní okuliarov, aby ich lanko nepricvaklo. Šilt má vôľu a keď sme ho polohovali, podarilo sa nám odlomiť jeden štuplík, ktorý ho aretuje v jednej z troch pozícií. Celkové hodnotenie má teda podpriemerné, čo zabolí ešte viac vzhľadom na to, že ide o top model od Kali.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu