Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Baránek skončil druhý na majstrovstvách Poľska, Rojček tretí na českom pohári v Klínovci

Slovenským zjazdárom sa darilo na pretekoch u našich susedov.
Martin Sarvaš

Rastislav Baránek z Kellys Factory Teamu, čerstvý majster Slovenska v zjazde Adam Rojček z tímu Banshee Racing Brigade i mladá Vanesa Petrovská si priniesli počas uplynulého víkendu úspešné výsledky od našich susedov.

Rasťo Baránek bol na poľských majstrovstvách v zjazde v Bikeparku Czarna Góra, kde sa mu podarilo obsadiť druhé miesto. Víťazom sa stal domáci pretekár Sławomir Łukasik.

„Druhé miesto na Majstrovstvách Poľska. Na víťazstvo som dnes nemal, takže druhé miesto môže byť,“ napísal Baránek na svojom instagrame.

O týždeň skôr bol jazdec Kellys Factory Teamu na maďarskom šampionáte, kde obsadil rovnako druhé miesto. „Finálová jazda sa nezaobišla bez chyby a tie sa na krátkych tratiach neodpúšťajú. Každopádne super víkend, super jazdenie a neuveriteľná atmosféra,“ opísal Rasťo Baránek.

Počas uplynulého víkendu pretekal aj Adam Rojček u našich  západných susedov na pretekoch českého pohára v Klínovci, kde sa mu v silnej konkurencii podarilo obsadiť tretie miesto. Víťazom sa stal 21-ročný nemecký majster Max Hartenstern, druhý skončil jeho krajan Johannes Fischbach.

„Trať bola ťažká, časy veľmi tesné a štartovné pole bolo plné rýchlych jazdcov, takže som rád, ako sa mi podarilo zajazdiť, keďže som tu bol po prvýkrát. Bol to pekný víkend s tímom a ďalšia zastávka je slovenský pohár vo Vrátnej,“ píše Adam Rojček.

V Klínovci pretekala po zranení aj mladá Vanesa Petrovská, ktorá skončila medzi ženami na druhom mieste. „Ďalší víkend pretekov bol skvelý! Zobrala som druhé miesto a konečne sa po zranení cítim na bicykli dobre,“ píše Vanesa Petrovská.

Ďalšie a zároveň predposledné kolo Slovenského pohára v zjazde SPDH sa uskutoční už počas najbližšieho víkendu  23. augusta vo Vrátnej.

Predošlé dve kolá SPDH vo Veľkej Rači i v Mýte pod Ďumbierom vyhral Adam Rojček a za ním skončil Rasťo Baránek, takže aj v nadchádzajúcom kole sa dá očakávať tesná bitka týchto dvoch jazdcov.

Kalendár Slovenského pohára v zjazde 2020
  • SPDH#1 – 5.7.2020 Veľká Rača
  • SPDH#2 + MSR – 19.7.2020 Mýto pod Ďumbierom
  • SPDH#3 – 23.8.2020 Vrátna
  • SPDH#4 – 20.9.2020 Košútka

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu