Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Majstrami Slovenska v individuálnej časovke sú Svrček a Oros

Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike boli tento rok na viacerých frontoch. Žiaci a kadeti bojovali v Žiari nad Hronom, juniori a dvadsaťtrojkári tento týždeň v Bánovciach nad Bebravou. Vo štvrtok boli na programe časovky, ktoré skončili najlepšie pre cyklistov trenčianskeho gymnázia.
Biker
Foto: Ján Melicher / jmphoto.sk

Zdroj: cyklistikaszc.sk

Organizátori pod vedením Janky Buchelovej prichystali trať so štartom aj cieľom v Podlužanoch neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Juniori súťažili na dvadsiatich kilometroch. Najlepší čas dlho držal prvý z 33 pretekárov na štarte Adrian Patay (TJ Slávia ŠG Trenčín).

Napokon ho ale prekonali dvaja súperi. Minuloročný šampión a kolega z Trenčína Filip Lohinský a hlavne nový majster Slovenska Martin Svrček z CyS – Akadémie Petra Sagana. Rozostupy boli pomerne veľké, Lohinský zaostal o 21 a Patay 44 sekúnd. Smutný ostal štvrtý Lukáš Sokolík (tiež TJ Slávia ŠG Trenčín), ktorý za pódiom zaostal o jednu sekundu.

„Snažil som sa pripraviť čo najlepšie. Tak, aby som vyhral. Jasné, že som sa chcel dostať na ME, kde sa nominoval víťaz, takže motiváciu som mal veľkú. Som rád, že sa to podarilo. Teplé počasie mi až tak nevyhovuje, ale prispôsobil som sa, nebol to problém. Na Európe by som sa chcel umiestniť do 20. miesta,“ povedal v cieli nový majster SR Martin Svrček.

Večer súťažili na dvojnásobnej trati cyklisti do 23 rokov. Tam sa tiež čakali súboje pretekárov z klubov „renomovaných značiek“. Okrem trenčianskeho gymnázia aj kontinentálnych celkov Topforex-Lapierre a Dukla Banská Bystrica.

Najrýchlejšie nohy mal najväčší favorit Samuel Oros (Cycling Academy Trenčín). Špecialista na túto disciplínu si suverénne poradil so súpermi. Strieborného Pavla Kramarčíka zdolal o vyše minútu a takmer o dve bronzového Simona Nagya. Oboch jazdcov TJ Slávia ŠG Trenčín. Cyklisti kontinentálnych tímov opanovali zvyšnú časť najlepšej desiatky.

Samuel Oros, ktorý obhajuje majstrovský titul v pretekoch s hromadným štartom bol v cieli spokojný: „Dnes bolo chladnejšie ako pred rokom. Vtedy mi tá horúčava nesadla. Dobré bolo aj to, že sme štartovali neskôr. Tiež som tu domáci, takže som vedel o tej trati a pripravil som sa na ňu dobre. Sadlo mi to, dobre sa mi šlo. Som teda spokojný. Dobre som si rozložil sily, snažil som sa neprepáliť tempo. V nedeľu obhajujem titul v pretekoch, takže aj na to sa snažím dobre pripraviť. Uvidíme, čo s kolegami vymyslíme. Aj ten nedeľňajší okruh dobre poznám.“

Kompletné výsledky a fotogalériu nájdete na webe cyklistikaszc.sk

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu