Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Zdraviť či nezdraviť? Neexistujúci morálny problém cyklistov (+anketa)

Keď vás niekto nepozdraví, nemusí to nutne znamenať, že je to zlý človek.
Martin Sarvaš
Anketa je na konci príspevku.

Je mnoho cyklistov, ktorí si potrpia na vzájomné zdravenie. Ide o zaužívaný zvyk a nepísané pravidlo, ktoré však môžete bez výčitiek porušovať.

Niekto túto etiketu nemusí považovať za svoju občiansku povinnosť a jednoducho vás neodzdraví.

Nemusí to však hneď nutne znamenať, že je to zlý človek alebo namyslený cyklista. Možno vás nepočul, možno má zlý deň, možno sa hanbí a možno sa mu jednoducho nechce.

Čokoľvek z uvedeného je úplne legitímny dôvod na nepozdravenie resp. neodzdravenie. Áno, slušnosť káže odzdraviť, ale neberte to ako nutnú povinnosť.

Z nejakého dôvodu sa cestní cyklisti väčšinou zdravia s cestnými a horskí cyklisti s horskými. Ťažko povedať, kto komu závidí alebo v čom je problém, ale keď sa nad tým trochu zamyslíte, tak problém vlastne nie je nikde. Je to úplne jedno.

Prečítajte si tiež

Ľudí, s ktorými jazdíte, si vyberáte sami a to, či vás v lese alebo na ceste pozdraví niekto neznámy, vám môže byť úplne jedno. Komplex poslušnosti zo základnej školy treba už konečne nechať za hlavou.

Sústreďte sa radšej na seba, svoju jazdu, na cestách na ukazovanie jám a v lese si užívajte pokoj, peknú prírodu a zbytočne sa nerozčuľujte nad zbytočnými hlúposťami. A hlavne, ak neovládate bezpečne jazdu s jednou rukou, tak sa na zdravenie vykašlite.

Je to neexistujúci morálny problém, ktorý reálne riešia asi iba veľmi poslušní a zásadoví cyklisti.

My sa napriek tomu v lesoch i na cestách radi zdravíme s cyklistami aj turistami, nemáme s tým žiadny problém, rovnako ako nemáme problém ani s tým, keď niekto neodzdraví.

Vzájomné zdravenie cyklistov by sa nemalo brať ako povinnosť, skôr ako pekný prejav náklonnosti k športu, ktorý všetci tak radi robíme.

Hlasujte v ankete: Zdravíte druhých cyklistov?

Zobraziť výsledky hlasovania

Loading ... Loading ...

Otestujte sa

Prečítajte si tiež

 

Zavrieť reklamu