Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Pedále

Test: Pedále XLC PD-M12

Škoda, že XLC chceli vytvoriť ultratenké a ľahké (350 g pár) pedále a zabudli pritom na hlavnú prioritu – grip.
Hodnotenie: 2/5
70
Biker

Pedále XLC PD-M12 sú tretie najdrahšie v ponuke flat pedálov nemeckej značky. Dizajn týchto hliníkových pedálov sa však výrobcovi veľmi nevydaril.

Okolo stredovej osky je na pedáloch vytvarovaná vlna, ktorá sa stane hlavným oporným bodom vo chvíli, keď sa na pedál postavíte. Znamená to, že topánka sa opiera primárne o túto vlnu, na ktorej sú iba štyri piny, a podrážka sa tým pádom nezachytí o zvyšné piny po obvode pedálu.

Stačilo by, keby bola hlavná platforma zarovnaná, čím by pedál trochu nabral na hmotnosti i hrúbke, avšak stáli by ste pevne na 13 pinoch, ktorým vlastne nič nechýba.

Počas jazdy sa najmä pri zjazde noha na pedáloch citeľne šmýkala, aj keď pri šliapaní do kopca to nebol až taký problém.

Vnútro pedálov funguje bez problémov, všetky ložiská sú vsadené a stlačené v takzvanej patróne, čím sú chránené pred prachom a špinou, takže sú úplne bezúdržbové.

Škoda, že XLC chceli vytvoriť ultratenké a ľahké (350 g pár) pedále a zabudli pritom na hlavnú prioritu – grip. Stačilo by pár gramov navyše a boli by to výborné pedále.

Viac informácií na webe www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu