Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

AIRBAG HERO 2

Po úspechu pilotného podujatia seriálu Airbag Hero nenechali organizátori na seba dlho čakať, a už o pár mesiacov potešili bike scénu jeho pokračovaním. Historické centrum Košíc sa opäť stalo svedkom neskutočných poletov bikerov zakončených mäkkým pristátím do obrovského airbagu.
Biker

V konkurencii niečo vyše päťdesiatich bikerov sa najviac darilo Romanovi Pichnarčíkovi a Kamilovi Lőrincovi, ktorí si domov odniesli prizemoney a titul Airbag Hero v kategórii elite, prvý menovaný v mtb, druhý v bmx. Medzi menej ostrieľanými jazdcami zahviezdil a titul Airbag Hero v kategórii rookie získal Patrik Demko na mtb a dvaciatkam kráľoval Daniel Sawa. Chalani zo seba vydali všetko a s vidinou bezpečného dopadu posielali do airbagu najrôznejšie kombinácie backflipov, frontflipov, tailwhipov a kadečoho možného aj nemožného ako na bežiacom páse, za čo si vyslúžili ovácie od stoviek prihliadajúcich divákov. Úžasný zážitok pre každého, super možnosť ako sa bezbolestne naučiť nové triky a vyjazdiť si slušné prizemoney, aj takto by sa dalo charakterizovať Airbag Hero, na ktorého ďalšom pokračovaní sa vidíme na jar.


Autor: Tomáš Platko

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu