Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Sedlovky

Test: Teleskopická sedlovka Fox Transfer Factory

Skvelá teleskopka, za ktorú si však musíte priplatiť.
Hodnotenie: 4.5/5
369
Biker
Test: Teleskopická sedlovka Fox Transfer Factory

Transfer je mimoriadne odolná a perfektne fungujúca teleskopka, pri ktorej môžete meniť medzi vnútorným a vonkajším vedením lanka.

Pekne si však za ňu priplatíte. Diaľkové ovládanie sa dá kúpiť ako s horizontálnou páčkou, tak s univerzálnou vertikálnou, ktorá sa zmestí vedľa radenia. Diaľkové si však budete musieť dokúpiť za 80 eur.

To pri už takej vysokej cene za sedlovku so zdanlivo priemerným dizajnom a miernou vôľou od novoty nevyzerá dvakrát lákavo. Chodí však nádherne ľahko, vysúva sa dokonalou rýchlosťou a zastaví sa presne tam, kde chcete.

Každý jeden kus, ktorý sme testovali, taký zostal bez ohľadu na podmienky, v ktorých sme jazdili a ako veľmi sme kašľali na údržbu. Vysoká vstupná cena tak začína dávať väčší zmysel.

Ak chcete trochu ušetriť a nepotrpíte si na zlatú piestnicu, môžete siahnuť po verzii Performance za 269 eur. A ak sedlovku náhodou kupujete na starý rám, môžete zatiaľ použiť externé vedenie lanka.

  • Hmotnosť 646 g
  • Zdvihy 100, 125, 150 mm
  • Priemery 30,9, 31,6 mm
  • Maximálna dĺžka 435 mm
  • Vnútorná dĺžka 270 mm

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu