Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Vidlice

Test: Vidlica Fox 36 Float Factory FIT 27.5 170

Hodnotenie: 4/5
1 399
Biker
Test: Vidlica Fox 36 Float Factory FIT 27.5 170

Tridsaťšestka bola odjakživa macherským kúskom na vysokozdvihovom biku. Vďaka prepracovaným vzduchovým vnútornostiam a horným nohám chodí tohtoročný model ešte hladšie.

Trochu z počiatočnej citlivosti však uberie patróna FIT, ktorá sa nachádza práve v tomto konkrétnom modeli. Má hrubé 36 mm vnútorné nohy a dokonalo kontrolovaný chod v strednom zdvihu. Napriek tomu patrí k ľahším vidliciam.

V tejto verzii môžete nezávisle na sebe nastaviť tlmenie pomalej aj rýchlej kompresie a meniť sa dá aj progresivita zdvihu pomocou objemových vložiek.

Fox 36 má väčšiu negatívnu komoru EVOL, ktorá pomáha prekonať počiatočný odpor a veľmi pomáha trakcii predného kolesa. Aj najotvorenejšie nastavenia sú však tvrdšie, než je na trhu zvykom. Viac ako pár kliknutí sa podarí naštelovať len tým najtvrdším a najťažším jazdcom.

Hoci vidlica má potenciál cuckať si na každej najmenšej nerovnosti, tlmenie FIT jej to nedovolí. Aj preto prídu na dlhších zjazdoch napumpované predlaktia o niečo skôr. Ak chcete radšej vidlicu, ktorá vám toho prepáči viac a nastavuje sa ľahšie, model 36 FIT4 je lepšou voľbou. Má trojpolohovú páčku pomalej kompresie a menej zatlmené vyladenie.

  • Zdvih 150 – 170 mm (testovaný 170 mm)
  • Maximálna šírka plášťa 27,5 x 2,8
  • Hmotnosť 2 020 g

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu