Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Vidlice

Test: Vidlica Fox 36 Float Factory FIT 27.5 170

Hodnotenie: 4/5
1 399
Biker

Tridsaťšestka bola odjakživa macherským kúskom na vysokozdvihovom biku. Vďaka prepracovaným vzduchovým vnútornostiam a horným nohám chodí tohtoročný model ešte hladšie.

Trochu z počiatočnej citlivosti však uberie patróna FIT, ktorá sa nachádza práve v tomto konkrétnom modeli. Má hrubé 36 mm vnútorné nohy a dokonalo kontrolovaný chod v strednom zdvihu. Napriek tomu patrí k ľahším vidliciam.

V tejto verzii môžete nezávisle na sebe nastaviť tlmenie pomalej aj rýchlej kompresie a meniť sa dá aj progresivita zdvihu pomocou objemových vložiek.

Fox 36 má väčšiu negatívnu komoru EVOL, ktorá pomáha prekonať počiatočný odpor a veľmi pomáha trakcii predného kolesa. Aj najotvorenejšie nastavenia sú však tvrdšie, než je na trhu zvykom. Viac ako pár kliknutí sa podarí naštelovať len tým najtvrdším a najťažším jazdcom.

Hoci vidlica má potenciál cuckať si na každej najmenšej nerovnosti, tlmenie FIT jej to nedovolí. Aj preto prídu na dlhších zjazdoch napumpované predlaktia o niečo skôr. Ak chcete radšej vidlicu, ktorá vám toho prepáči viac a nastavuje sa ľahšie, model 36 FIT4 je lepšou voľbou. Má trojpolohovú páčku pomalej kompresie a menej zatlmené vyladenie.

  • Zdvih 150 – 170 mm (testovaný 170 mm)
  • Maximálna šírka plášťa 27,5 x 2,8
  • Hmotnosť 2 020 g

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu