Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Vidlice

Test: Vidlica Fox 36 Float Factory GRIP 2

Hodnotenie: 4.5/5
1 159
Biker

Táto vidlica má nezávisle nastaviteľné tlmenie pomalého a rýchleho odskoku, pričom to druhé je na vidliciach veľmi zriedkavé. Otočenie jedným alebo druhým smerom prinieslo citeľné zmeny, no na iných vidliciach nám rozhodne nechýbalo.

Vidlica pri jazde poskytuje citeľnú oporu. Až tak, že sme obe točidlá nastavenia kompresie nechali plne otvorené a vybrali z komory všetky objemové vložky. Neurobili by sme tak jedine na naozaj strmej trati. Ani s takýmito nastaveniami sa však vidlica nikdy zbytočne nezanorila.

Na konci trailu nás vždy nanovo prekvapilo, ako málo zdvihu v skutočnosti použila. Nikdy nám však neprišla zbytočne tvrdá. Cez vysokofrekvenčné nárazy dokáže preplávať skutočne veľmi komfortne.

Pri veľkých nárazoch pôsobí naozaj poslušne a kontrolovane, opäť však nemrhá ani milimetrom zdvihu nazvyš. Preto je vynikajúca na strmých a prírodných trailoch, keď je potrebné, aby bicykel držal geometriu.

V bikeparku však jednoducho nebola taká komfortná ako Lyrik. Je aj drahšia. Ak však chcete ušetriť, verzia Performance Elite bez zlatých nôh má vnútornosti rovnaké.

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu