Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Vidlice

Test: Vidlica Fox 36 Float Factory GRIP 2

Hodnotenie: 4.5/5
1 159
Biker

Táto vidlica má nezávisle nastaviteľné tlmenie pomalého a rýchleho odskoku, pričom to druhé je na vidliciach veľmi zriedkavé. Otočenie jedným alebo druhým smerom prinieslo citeľné zmeny, no na iných vidliciach nám rozhodne nechýbalo.

Vidlica pri jazde poskytuje citeľnú oporu. Až tak, že sme obe točidlá nastavenia kompresie nechali plne otvorené a vybrali z komory všetky objemové vložky. Neurobili by sme tak jedine na naozaj strmej trati. Ani s takýmito nastaveniami sa však vidlica nikdy zbytočne nezanorila.

Na konci trailu nás vždy nanovo prekvapilo, ako málo zdvihu v skutočnosti použila. Nikdy nám však neprišla zbytočne tvrdá. Cez vysokofrekvenčné nárazy dokáže preplávať skutočne veľmi komfortne.

Pri veľkých nárazoch pôsobí naozaj poslušne a kontrolovane, opäť však nemrhá ani milimetrom zdvihu nazvyš. Preto je vynikajúca na strmých a prírodných trailoch, keď je potrebné, aby bicykel držal geometriu.

V bikeparku však jednoducho nebola taká komfortná ako Lyrik. Je aj drahšia. Ak však chcete ušetriť, verzia Performance Elite bez zlatých nôh má vnútornosti rovnaké.

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu