Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Sedlovky

Test: Teleskopická sedlovka Manitou Jack

Manitou Jack namiesto prémiovej cenovky za štýlový produkt zvolil jednoduchosť, prémiovú výdrž za dostupnú sumu.
Hodnotenie: 4/5
319
Biker

Plusy: Konzistentný výkon, jednoduché nastavenie

Mínusy: Pomalý pohyb navrch, iba základná páčka ovládania

Sedlovka Manitou s ovládaním pomocou vnútorne vedeného radiaceho kábla váži prinajlepšom priemerných 580 g v 150 mm verzii, ktorú sme testovali.

K tomu ešte treba prirátať 21 g ovládacej páčky, ktorá si ako starodávna objímka s ťahom dolu zachováva výhodu montáže na oboch stranách riadidiel. To však využijú iba tí s naozaj zapratanými kokpitmi.

Väčšina jazdcov vrátane nás by uprednostnila štýl ovládania pod riadidlom, podobne ako páčky radenia. Našťastie je možné použiť početnú ponuku ďalších výrobcov alebo špecialistov na tieto doplnky. Poloha sedla sa dá jemne nastavovať, no svorka má dostatočný rozsah aj pre extrémne sklony sedla.

Blato a voda nemali na Manitou Jack citeľný vplyv a pri návrate do plnej výšky sa vôbec nezasekával. Už od začiatku sme si však priali, aby bola rýchlosť návratu vyššia. Počas testu sa však správanie sedlovky nijak nemenilo, čo vzbudzuje dojem dobrej spoľahlivosti.

Nezaznamenali sme vôľu zhora nadol, zboka na bok ani žiadne klepanie, a ak bicykel zdvihnete za stlačenú sedlovku, nevytiahne sa. Jack je relatívne dlhý na svoj zdvih 150 mm meria v plnej dĺžke 488 mm, dajte si teda pozor na to, aby sa vám zmestil do rámu!

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu