Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Sedlovky

Test: Teleskopická sedlovka XLC All MTN ICR SP-T11

Na trhu je aj zopár lacnejších teleskopiek, ktoré ponúkajú aj vyššie zdvihy, táto však rozhodne patrí k tým najlacnejším a pritom funguje veľmi dobre.
Hodnotenie: 4/5
220
Biker

Na trhu je našťastie čoraz viac lacných, no dobre fungujúcich teleskopiek. Táto od XLC to svojou cenovkou mierne cez 200 € rozhodne spĺňa. V ponuke je v troch rôznych zdvihoch – 80, 100 a nami testovaných 125 mm, ako aj dvoch najpoužívanejších priemeroch 30,9 a 31,6 mm.

Vybrať si môžete aj z rôznych celkových dĺžok, čo môže pomôcť v rámoch, ktoré majú lomené alebo inak prerušené sedlové trubky. Osobne máme radšej diaľkové ovládania na štýl pravého radenia a s takýmto vás sedlovka vyjde len o 10 € viac. Alternatívne sa dá dokúpiť aj samostatne za 35 €.

Toto s vertikálnou páčkou a pevným vedením lanka okolo brzdy a radenia, ktoré sme do testu dostali my, však môžete namontovať napravo aj naľavo a funguje naozaj dobre. Veľmi jednoduchý je aj spôsob montáže lanka a celú sedlovku tak môžete mať na biku nahodenú za pár minút – limituje vás len to, ako rýchlo dokážete vnútorne vedené lanko pretiahnuť cez rám.

Sedlovka sa vysúva aj zasúva hladko, hoci jej návrat do plne vysunutej polohy by mohol byť rýchlejší. Nastaviť sa žiaľ nedá. Pozor aj na minimálnu 60 kg hmotnosť jazdca – ľahší by ju nemuseli vedieť stlačiť nadol. Piestnica nemá žiadnu vôľu do strán a dvojskrutkový sedlový zámok sedlo drží pevne.

Ak bike zdvihnete za sedlo, sedlovka sa nevysunie. Na trhu je aj zopár lacnejších teleskopiek, ktoré ponúkajú aj vyššie zdvihy. Táto však rozhodne patrí k tým najlacnejším a pritom funguje veľmi dobre. V ponuke je aj s čiernou objímkou a páčkou.

Viac info na webe www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu