Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Fatbike s pohonom oboch kolies? 2×2 je tu!

Končí sa éra bicyklových "zadokoliek"?
Biker

AWD bicykle značky Christini boli predstavené už v roku 2001 – niekoľko hardtailov a fulíkov. Spoločnosť spolupracovala s viacerými menšími aj väčšími výrobcami s cieľom vyrobiť unikátny bicykel, ktorý by dokázal zvládnuť akýkoľvek terén. Značka však rástla a začala sa zameriavať na výrobu AWD motoriek – bicykle prestali byť prioritou a ich vývoj bol zastavený.V roku 2013 prišla na scénu Kate Leeming a žiadala výrobcu o špeciálny bike, na ktorom by absolvovala svoju výpravu naprieč Antarktídou, cez Južný pól. Konštruktéri z Christini využili svoje znalosti a skúsenosti z prelomu tisícročia a namieru pre ňu vyrobili fatbike s gumami šírky 4″. Keďže s prototypom bola Kate veľmi spokojná, spoločnosť sa rozhodla jej výpravu podporiť a začala s vývojom nového fatbiku s pohonom oboch kolies. Novinka dostala širšie 5″ gumy, kvalitné komponenty a neuveriteľnú hmotnosť 14,5 kg.

Výprava na Južný pól je samozrejme nesmierne drahá záležitosť, takže Kate a značka Christini začali na Kickstarteri zbierku na to, aby ju boli schopní uskutočniť. Ak by ste tento projekt teda cheli podporiť, viete, kde tak môžte urobiť.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu