Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Fatbike s pohonom oboch kolies? 2×2 je tu!

Končí sa éra bicyklových "zadokoliek"?
Biker

AWD bicykle značky Christini boli predstavené už v roku 2001 – niekoľko hardtailov a fulíkov. Spoločnosť spolupracovala s viacerými menšími aj väčšími výrobcami s cieľom vyrobiť unikátny bicykel, ktorý by dokázal zvládnuť akýkoľvek terén. Značka však rástla a začala sa zameriavať na výrobu AWD motoriek – bicykle prestali byť prioritou a ich vývoj bol zastavený.V roku 2013 prišla na scénu Kate Leeming a žiadala výrobcu o špeciálny bike, na ktorom by absolvovala svoju výpravu naprieč Antarktídou, cez Južný pól. Konštruktéri z Christini využili svoje znalosti a skúsenosti z prelomu tisícročia a namieru pre ňu vyrobili fatbike s gumami šírky 4″. Keďže s prototypom bola Kate veľmi spokojná, spoločnosť sa rozhodla jej výpravu podporiť a začala s vývojom nového fatbiku s pohonom oboch kolies. Novinka dostala širšie 5″ gumy, kvalitné komponenty a neuveriteľnú hmotnosť 14,5 kg.

Výprava na Južný pól je samozrejme nesmierne drahá záležitosť, takže Kate a značka Christini začali na Kickstarteri zbierku na to, aby ju boli schopní uskutočniť. Ak by ste tento projekt teda cheli podporiť, viete, kde tak môžte urobiť.

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu