Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Slovenský zväz cyklistiky ruší v súvislosti s koronavírusom úvodné preteky sezóny (+zoznam zrušených pretekov)

V stredu 11. marca vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu usmernenie pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy, v súvislosti s tým Slovenský zväz cyklistiky prijíma nasledovné opatrenia.
Biker

Zdroj: Slovenský zväz cyklistiky

Opatrenia Slovenského zväzu cyklistiky v súvislosti s koronavírusom:

1. Rušia a zakazujú sa všetky športové podujatia organizované Slovenským zväzom cyklistiky (SZC), fyzickými osobami, fyzickými osobami – podnikateľmi a právnickými osobami od 10. 3. 2020 do 23. 3. 2020 v súlade s Verejnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

2. Ak sa naši športovci a ich realizačné tímy vrátili z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu kontrolovať svoj zdravotný stav.

3. Organizácia tréningov a prípravných kempov – tréningy, prípravné kempy, sústredenia a ďalšie akcie pod hlavičkou jednotlivých klubov a oddielov sa konajú podľa informácií jednotlivých subjektov, ktoré sú povinné rešpektovať nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.

Prečítajte si tiež

4. Reprezentačné výjazdy – postupovať sa bude na základe nariadení a usmernení danej krajiny, v ktorej sa športová akcia bude uskutočňovať. Koordinátori jendotlivých odvetví budú v súčinnosti s UCI alebo usporiadateľom akcie komunikovať a informovať o aktualitách k danému podujatiu.

5. Slovenský zväz cyklistiky odporúča dodržiavať všeobecné preventívne ochranné opatrenia.

Zrušené preteky:

  • 1. kolo DTPS Rimavská Sobota (29.3)
  • 1. a 2. kolo SP v cestnej cyklistike, Trnava, Borová (4.-5.4.)
  • 1. kolo MTB XCO Turčianske Teplice (4.-5.4)
  • V4 Bicycle Race, UCI 1.2 (19.4)
  • 3.a 4. kolo SP v cestnej cyklistike, Dudince, Krupina (25.-26.4)

„Rovnako sú kvôli korona vírusu zrušené viaceré podujatia v apríli a máji odvetvia CPV (cyklistika pre všetkých). Vieme, že práve jarné podujatia praskajú vo švíkoch. Mnohí máte za sebou úvodné objemy. Trénujte „zodpovedne“ ďalej. Veríme, že to nebude trvať dlho a podarí sa nám rozbehnúť i tú súťažnú časť nášho športu. Teraz platí, že zdravie je na prvom mieste. Veľa, veľa vám ho prajeme,“ informuje zväz na facebooku.

Aktualizovaný kalendár pretekov SZC

Zamestnanci sekretariátu budú dňa 13.3.2020 svoju prácu vykonávať z domu v režime “home office” a pre všetkých členov SZC budú k dispozícií cez svoje emailové kontá v bežnom pracovnom čase.

Slovenský zväz cyklistiky bude situáciu okolo usmernení dôkladne sledovať a v prípade akýchkoľvek zmien svojich členov bezodkladne informovať prostredníctvom webu Slovenského zväzu cyklistiky.

V prípade dotazov sa môžete obrátiť na sekretariát SZC prostredníctvom štandardných kontaktov.

Otestujte sa

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu