Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

„Najlepšie som platený asi ja a Greg,“ hovorí Loic Bruni. Koľko skutočne zarábajú horskí cyklisti a zjazdári? (video)

O peniazoch v horskej cyklistike hovoria Loci Bruni, Kate Courtney, Jolanda Neff, Finn Iles či Aaron Gwin.
Biker
 „Najlepšie som platený asi ja a Greg,“ hovorí Loic Bruni. Koľko skutočne zarábajú horskí cyklisti a zjazdári? (video)

Platy sa aj v horskej cyklistike, samozrejme, odvíjajú od výsledkov, čo vytvára tlak aj na pretekárov a presne to, či tento tlak zvládajú, delí tých najlepších od ostatných.

Aaron Gwin hovorí, že si dokopy s platom, peniazmi od sponzorov, prize-money, bonusmi a licenčnými poplatkami zo signature produktov v dobrej sezóne zarobí 1 milión dolárov. Red Bull však použil aj v novom videu rozhovor s Gwinom spred troch rokov, takže je dosť možné, že platy a celkové zárobky sa posunuli na vyššie hodnoty.

Najlepšie platenými pretekármi v zjazde sú s najväčšou pravdepodobnosťou najlepší zjazdár súčasnosti Loic Bruni a dvojica Greg Minaar a Aaron Gwin, ktorí v minulosti dosiahli obrovské množstvo úspechov.

Vaše komentáre

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu