Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Horské bicykle

Test: Trek Remedy 9.7

Na hladkých a plynulých trailoch veľmi dobre udržiava rýchlosť a na výšľapoch nijako nezaostáva.
Hodnotenie: 3.5/5
3 499
Biker

Remedy s 27,5-palcovými kolesami je povedzme že bezpečná voľba. Nesklamala nás, no ani neohúrila.

Zadný 150 mm zdvih zabezpečuje tlmič RE:aktiv, ktorý by mal fungovať inak v závislosti od rôznych terénov. Na tých rozbitých nepôsobí až tak poddajne, no keď treba tie hladšie pumpovať, ponúka dostatočnú oporu. Vpredu odpruženie zabezpečuje 160 mm vidlica RockShox Lyrik. Tá je v tejto cenovej hladine naozaj výnimočným kúskom.

Robustné gumy Bontrager XR4 zase dodávajú viac ako dostatok trakcie.Výsledkom je naozaj schopný bike. Na hladkých a plynulých trailoch veľmi dobre udržiava rýchlosť a na výšľapoch nijako nezaostáva. Pomáha stabilné odpruženie aj relatívne nízka hmotnosť 14,3 kg.

Trek sa však pri tvorení geometrie ani náhodou neodviazal a aj naši nižší testeri siahali po väčších rámoch než v prípade iných bikov v tomto teste. Ak teda hľadáte skôr progresívne dlhý a položený bike, hľadajte inde.

Americká značka je povestná veľmi dobrým spracovaním karbónu a aj výbava je vzhľadom na značku a fakt, že nejde o priamy predaj, celkom solídna.

Ocenili by sme tu však o niečo silnejšie brzdy než osadené SRAM Guide RS a nadšení nie sme ani systémom Knock Block, ktorý zabraňuje poškodeniu spodnej rámovej rúrky korunkou vidlice pri páde. Na tento účel funguje, no nedajú sa preto pretočiť rajdy, ak chcete bike napríklad vložiť do auta či uskladniť v predsieni.

www.bajkula.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu