Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan sa tesne vyhol hromadnému pádu a na prvých pretekoch sezóny skončil šiesty (+video)

Prvú etapu pretekov Vuelta a San Juan vyhral Francúz Rudy Barbier.
Martin Sarvaš

Zhrnutie prvej etapy Vuelta a San Juan 2020:

Peter Sagan skončil šiesty v prvej etape pretekov Vuelta a San Juan, ktoré sú jeho prvými pretekmi v sezóne 2020.

V záverečnom šprinte vyštartoval spolu s ďalšími silnými šprintérmi priskoro a prve tri miesta tak prekvapivo pripadli jazdcom Rudymu Barbierovi (Fra), Manuelovi Bellettimu (Ita) a Tomasom Conttemu (Arg).

Iba 3,5 km pred cieľom mnoho jazdcov spadlo vo rýchlosti okolo 60 km/h. Pretekárom, ktorí spadli, boli však časy anulované, takže v celkovom hodnotení nestratili. Pád spôsobil jazdec tímu UAE, ktorý sa iba tesne vyhol fanúšikovi, čo spôsobilo reťazovú reakciu. Peter Sagan sa pádu iba tesne vyhol.

„Dnes bol náročný deň, najmä kvôli horúcemu počasiu. Vďaka tímovým spolujazdcom som bol vo veľmi dobrej pozícii v posledných kilometroch, ale šprint začal veľmi skoro. A preto mohli niektorí ďalší jazdci prísť zozadu a v cieli tak mali vyššiu rýchlosť. Dobrou správou je, že som sa celý deň cítil veľmi dobre, takže sa zajtra teším na ďalšiu šancu,“ povedal Peter Sagan po prvej etape.

Druhá etapa so štartom aj cieľom v Pocite (168,7 km) má rovinatý profil s jedným stúpaním tretej kategórie a v závere sa očakáva súboj šprintérov, takže šancu na víťazstvo bude mať opäť aj Peter Sagan.

Výsledky 1. etapy Vuelta a San Juan 2020:

1’Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation
2 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
3 Tomas Contte (Arg) Municipalidad de Pocito
4 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
5 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-QuickStep
6 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
7 Roman Maikin (Rus) Russia
8 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu‘ KTM
9 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
10 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Credits

Vaše komentáre

Aktuality

15:24 Arnaud De Lie dosiahol víťazný hetrik na pretekoch Famenne Ardenne Classic.

V chaotickom finiši skončil druhý Jens Verbrugghe a na treťom mieste sa umiestnil Matteo Moschetti.

15:04 Specialized Crux Sofíe Gómez Villafañe ukazuje, že na víťazstvo na 200 km gravel pretekoch netreba aero bicykel.

Majú ešte ľahké gravel pretekárske bicykle svoje miesto?

14:44 Bývalý spolujazdec Petra Sagana vyhral preteky Traka 200 na nových širokých aero gravel kolesách Newmen.

Detailný pohľad na gravel bicykel Lukasa Pöstlbergera.

14:31 Sina Frei zvládla extrémne podmienky a vyhrala úvodné kolo Svetového pohára v XCO.

Silný dážď zmenil trať v Južnej Kórei na pomalý a vyčerpávajúci boj. Frei v rozhodujúcej chvíli využila chybu Rissveds a dosiahla svoje prvé víťazstvo v XCO.

13:09 Noemi Rüegg vyhrala úvodnú etapu Vuelta España Femenina, Marianne Vos odstúpila so zlomenou kľúčnou kosťou.

Švajčiarka zvládla daždivý a technicky náročný úvod pretekov a obliekla si červený dres, zatiaľ čo pády v závere pripravili pelotón o jednu z hlavných favoritiek.

Zavrieť reklamu