Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Obuv

Test: Topánky Five Ten Impact Pro TLD

Hodnotenie: 4.5/5
149
Biker

Pokiaľ ide o trakciu na pedáloch a ochranu chodidla, Impact Pro sú na veľmi vysokej úrovni. Nemusíte pritom vôbec siahať po tejto špeciálnej edícii Troy Lee Designs.

Ak vám stačia menej výrazné farby, ušetríte pár eur za štandardnú verziu. Five Ten tento model už roky čoraz viac zoštíhľuje, no stále patria k tým robustnejším. Kupujte si ich preto najmä na veľké pedále (alebo ich použite ako zámienku na kúpu nových). Konštrukcii zodpovedá aj vysoká hmotnosť a pomalšie schnutie, ak premoknú.

Výkon, ktorý podávajú na biku, však za to stojí. Vystužená oblasť špičky mimoriadne dobre chráni pred zakopnutím o trčiace kamene a aj v oblasti členka je polstrovania viac než dosť. Vďaka nemu sú aj tretry pohodlné po dlhé hodiny v sedle.

Podrážka je na najnovšom modeli o niečo tenšia, a tak cez ne lepšie cítiť pedál. No a trakcia samotná? Tá je najlepšia z celého testu. Treba len správne došliapnuť na pedál. Žiadne posúvanie a naprávanie sa za jazdy totiž nekoná – či už náročky, alebo nechtiac ani v tých najrozbitejších pasážach.

Spomedzi tretier, ktoré sme testovali sú aj topánky, ktoré sú ľahšie, komfortnejšie či krajšie, no pri tretrách na voľné pedále podľa nás záleží najmä na trakcii a ochrane nohy – a v tom sú tieto Impacty bezkonkurenčné.

Hmotnosť 1 240 g

www.fivetenshop.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu