Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Cestné/Mestské

Test: Mestská helma Alpina Altona VM

Hodnotenie: 3.5/5
220
Biker

Cyklistická mestská prilba Alpina Altona zaujme už na prvý pohľad svojím netradičným dizajnom predovšetkým pre svoj sklopný štít v prednej časti.

Ten okrem toho, že ochráni váš zrak, je na modeli VM vybavený aj fotochromatickou clonou, ktorá sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam.

Pri jazde nám však skôr zavadzal, keďže sme mali spodný čierny lem neustále v zornom poli. Ďalším výrazným prvkom je inovatívna technológia Koroyd. Vďaka svojmu dizajnu zabezpečuje okrem vysokej úrovne ochrany aj dostatočné odvetranie pri zachovaní nízkej hmotnosti.

Prívod vzduchu je navyše možné regulovať, čo oceníte najmä počas chladnejších dní. V prípade potreby je možné doladiť si veľkosť pomocou Flex systému, takže prilba vyhovie širokému spektru jazdcov.

Na záver spomeňme šikovný detail v podobe LED svetla na zadnej strane, ktoré buď stálym svetlom, alebo blikaním zabezpečí vašu viditeľnosť aj v zhoršených podmienkach. Za pomerne vysokú cenu teda dostanete nadpriemerne komfortnú prilbu s vysokou úrovňou ochrany.

www.sloger.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu