Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Brzdy

Test: Brzdy SRAM Code RSC

Biker

Napriek zjazdovému použitiu nie sú najsilnejšie na trhu. Čo však ponúkajú, je naozaj dostatok sily a najmä tá najlepšia kontrola nad jej nástupom aj v tých najťažších podmienkach.

V porovnaní s ktoroukoľvek inou brzdou SRAM tu nájdete väčší rezervoár na kvapalinu. S nárastom tepla sa tak vie vysporiadať ako žiadna iná. Na nastavenie vzdialenosti páčky od rajdov aj voľného chodu nebudete potrebovať náradie.

Perfektne tvarovaná páčka sa otáča na krásne hladkých ložiskách. Hlavný piest v páčke je prepákovaný pomocou vačky, a tak je nástup sily nádherne progresívny. Opačný koniec hadičky ústi do štvorpiestového strmeňa, ktorý prispieva k mimoriadne citlivej modulácii, vďaka ktorej sa viete aj v tých najslizkejších podmienkach hýbať presne na limite trakcie plášťov.

Za ten čas, čo sú na trhu, nám rukami prešlo nespočetne veľa rôznych setov a všetky boli absolútne spoľahlivé. Ak chcete trochu ušetriť, model Code R ponúkne za približne stovku menej rovnaký výkon bez niektorých vychytávok. Kotúče a adaptéry sú však v oboch prípadoch dosť drahé.

Hmotnosť 487 g

www.cyklozitny.cz

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu