Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Oliver Gombala skončil na výbornom trinástom mieste na pretekoch svetového pohára vo Val di Sole

Čerstvý juniorský majster Slovenska v zjazde obsadil 13. miesto v kategórii juniorov.
Martin Sarvaš

Foto: Marek Moravík / CTM Racing Team

Slovenský zjazdár CTM Racing Teamu Oliver Gombala dosiahol výborný výsledok na pretekoch svetového pohára vo Val di Sole. Vo finále sa mu podarilo skončiť v juniorskej kategórii na 13. mieste, pričom v kvalifikácii skončil pätnásty.

Čerstvý juniorský majster Slovenska v zjazde zaostal za juniorským víťazom z Nového Zélandu Tuhoto-Ariki Pene o 12 sekúnd.

„Deň D na sveťáku vo Val di Sole som nezačal práve najlepšie. V prvej tréningovej jazde som dal dva defekty a v druhej jazde dva amatérske pády na piatich metroch. Trať bola na finále ešte dosť šmykľavá a blatová. Vo finálke som sa snažil ísť ‚smooth‘, pretože som vedel, že na tejto trati sa nejaká-tá chybička dá odpustiť. No ja som ich aj tak robil na každom rohu. A pred výskokom z lesa na cieľovú luku som ešte dal defekt.“

„Takže konečný výsledok je 13. miesto. Mám pocit, že trať takéhoto charakteru mi dosť sedí, tak uvidíme, čo prinesú ďalšie preteky. Ďakujem Filipovi Zemanovi, že sa mi celý víkend staral o bajk a pomáhal mi,“ napísal Oliver Gombala na instagrame.

Olivera Gombalu sme zaradili do článku „9 najväčších talentov horskej cyklistiky na Slovensku“, ktorý je v poslednom vydaní magazínu Biker, takže ak sa chcete dozvedieť viac infmácií o Oliverovi a aj ďalších talentoch slovenského MTB, určite si tento príspevok prečítajte.

Pri tréningoch vo Val di Sole sa zranil Gombalov spolujazdec z CTM Racingu Filip Zeman, ktorý pre zranenie ramena neštartoval v kvalifikácii.

V kategórii elite štartoval zo Slovenska Adam Rojček z Kellys Factory Teamu, na druhom splite bol na skvelom 19. mieste, no po páde svoju jazdu nedokončil, a tak sa do finále nedostal. Neutrpel však žiadne vážnejšie zranenie, takže na pretekoch v Lenzerheide by mal opäť štartovať.

Výsledky juniorov na svetovom pohári vo Val di Sole:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu