Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček sa vrátil po zranení na svetový pohár v Andorre a skončil na výbornom 25. mieste

Víťazom svetového pohára vo Vallnorde sa stal Loic Bruni. Zjazdár Kellys Factory Teamu sa zranil pred mesiacom pri tréningu pred pretekmi vo Fort Williame.
Martin Sarvaš
View this post on Instagram

25th in the finals!! Didn’t even thought about result like this after the injury and hectic morning practice. The track was insanely physical and I was taking it very easy at the top, which did not payed off much, because I got 8 seconds margin from @loicbruni29 at the first split haha.🤷‍♂️Really happy with today, lets roll to Les Gets!🇸🇰25ty vo finale!! Takýto výsledok ma ani len nenapadol, keďže som po zranení a v rannom tréningu som dal dokopy jednu jazdu. Trať bola na fyzičku to najťažšie, čo som kedy šiel, vrch trate bol hlavne o šlapaní, ja som sa trochu šetril, ale kúpil som tam 8 sekúnd od @loicbruni29 .😂🤷‍♂️ Už sa teším na ďalšie kolo sveťáku v Les Gets budúci víkend! 📷 @staron_photo @kellysbikes @fivetenshop.sk

A post shared by Adam Rojček (@adam.rojcek) on

Slovenský zjazdár Adam Rojček skončil na 25. mieste na pretekoch svetového pohára v Andorre.  Ide o skvelý výsledok, keďže pred mesiacom nepríjemne spadol a zranil sa v poslednej tréningovej jazde pred pretekmi svetového pohára vo Fort Williame.

„25. vo finále – takýto výsledok ma ani len nenapadol, keďže som po zranení a v rannom tréningu som dal dokopy jednu jazdu. Trať bola na fyzičku to najťažšie, čo som kedy šiel, vrch trate bol hlavne o šlapaní, ja som sa trochu šetril, ale kúpil som tam 8 sekúnd od Loica Bruniho. Už sa teším na ďalšie kolo sveťáku v Les Gets budúci víkend!,“ napísal Adam na Instagrame.

„Som fakt rád že si dnes v Andorre strihnem aj finále. 48. miesto v kvalifikácii nie je nič extra, ale keďže som bol päť týždňov mimo bicyklu, tréningov a noc pred kvaldou som bol omotaný o záchodovú misu, tak je to pre mňa úspech. Dnes to už bude iba za odmenu, po pauze na nejaké extra zlepšovanie nemám silu, ale aspoň si to užijem,“ napísal Rojček pred finálovou jazdou v Andorre.

Jazdec Kellys Factory Teamu má rozbehnutú výbornú sezónu, keďže sa mu koncom apríla podarilo obsadiť 18. miesto na svetovom poháre v slovinskom Maribore. Lepšie sa podarilo skončiť na pretekoch svetového pohára iba Filipovi Polcovi, ktorý pred 10 rokmi skončil na 14. mieste vo Vallnorde, rok predtým v Canberre na 13. mieste a v roku 2007 na 12. mieste.

Víťazom pretekov vo Vallnorde v Andorre sa stal Francúz Loic Bruni, na ktorého Rojček statil 13,6 sekundy. Druhý a tretí skončili Loris Vergier a Troy Brosnan. Dominancia Francúzov v zjazde tak stále pokračuje a na štvrtom mieste skončil ďalší francúzsky zjazdár Amaury Pierron. V ženách bola najrýchlejšie Rachel Atherton.

Pozrite si víťaznú jazdu Loica Bruniho na Red Bull TV

Pozrite si víťaznú jazdu Rachel Atherton na Red Bull TV

Výsledky Elite Muži

;

Výsledky Elite Ženy

Juniori

Juniorky

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu