Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček sa vrátil po zranení na svetový pohár v Andorre a skončil na výbornom 25. mieste

Víťazom svetového pohára vo Vallnorde sa stal Loic Bruni. Zjazdár Kellys Factory Teamu sa zranil pred mesiacom pri tréningu pred pretekmi vo Fort Williame.
Martin Sarvaš

https://www.instagram.com/p/BzlYUVcCVng/

Slovenský zjazdár Adam Rojček skončil na 25. mieste na pretekoch svetového pohára v Andorre.  Ide o skvelý výsledok, keďže pred mesiacom nepríjemne spadol a zranil sa v poslednej tréningovej jazde pred pretekmi svetového pohára vo Fort Williame.

„25. vo finále – takýto výsledok ma ani len nenapadol, keďže som po zranení a v rannom tréningu som dal dokopy jednu jazdu. Trať bola na fyzičku to najťažšie, čo som kedy šiel, vrch trate bol hlavne o šlapaní, ja som sa trochu šetril, ale kúpil som tam 8 sekúnd od Loica Bruniho. Už sa teším na ďalšie kolo sveťáku v Les Gets budúci víkend!,“ napísal Adam na Instagrame.

„Som fakt rád že si dnes v Andorre strihnem aj finále. 48. miesto v kvalifikácii nie je nič extra, ale keďže som bol päť týždňov mimo bicyklu, tréningov a noc pred kvaldou som bol omotaný o záchodovú misu, tak je to pre mňa úspech. Dnes to už bude iba za odmenu, po pauze na nejaké extra zlepšovanie nemám silu, ale aspoň si to užijem,“ napísal Rojček pred finálovou jazdou v Andorre.

Jazdec Kellys Factory Teamu má rozbehnutú výbornú sezónu, keďže sa mu koncom apríla podarilo obsadiť 18. miesto na svetovom poháre v slovinskom Maribore. Lepšie sa podarilo skončiť na pretekoch svetového pohára iba Filipovi Polcovi, ktorý pred 10 rokmi skončil na 14. mieste vo Vallnorde, rok predtým v Canberre na 13. mieste a v roku 2007 na 12. mieste.

Víťazom pretekov vo Vallnorde v Andorre sa stal Francúz Loic Bruni, na ktorého Rojček statil 13,6 sekundy. Druhý a tretí skončili Loris Vergier a Troy Brosnan. Dominancia Francúzov v zjazde tak stále pokračuje a na štvrtom mieste skončil ďalší francúzsky zjazdár Amaury Pierron. V ženách bola najrýchlejšie Rachel Atherton.

Pozrite si víťaznú jazdu Loica Bruniho na Red Bull TV

Pozrite si víťaznú jazdu Rachel Atherton na Red Bull TV

Výsledky Elite Muži

;

Výsledky Elite Ženy

Juniori

Juniorky

Vaše komentáre

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu