Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Martin Knapec skončil druhý na pretekoch európskej série EWS Black Hole Enduro v Slovinsku

Michael Kolář skončil na 16. mieste, Lukáš Učeň o jednu priečku za ním. Knapec momentálne trénuje na zajtrajšie preteky najvyššej kategórie EWS v talianskom Canazei.
Martin Sarvaš

Pretekár CTM Racing Teamz Martin Knapec skončil na druhom mieste na pretekoch tretieho kola Black Hole Enduro v Slovinsku – Jamnica / Petzen.

Preteky boli súčasťou európskej série svetového pohára EWS a Knapec tak získal 200 bodov do celkového poradia, v ktorom je momentálne na šiestom mieste. Európsku sériu EWS vedie Čech Milan Myšík s 310 bodmi.

„Moje prvé preteky pod záštitou EWS, predstava o výsledku bola akurát dobre a bezpečne odjazdiť preteky, bez stresu s maximálnym výkonom. Taktika bola nespadnúť, a ísť len to, čo som mal natrénované. Prekvapivo mi to vyšlo na druhý flek, čo mi spravilo obrovskú radosť!,“ napísal Martin Knapec.

„Teammate Lukáš Učeň zobral 17. miesto, a bývalý profi cestný cyklista a môj výkonnostný tréner Michael Kolář si to po prvýkrát vyskúšal na poriadnom blate a zobral 16. miesto, čo si myslím, že po roku jazdenia na endure prekvapuje všetkých.,“ dodal Knapec.

Momentálne sa úradujúci majster slovenska v endure pripravuje na preteky najvyššej kategórie EWS v Taliansku, ktoré sa uskutočnia už zajtra 29. júna.

„Dnešný tréning na EWS v Canazei mi zadal opäť vyššiu latku, ako sa na takéto preteky pripravovať. Vzduch je o čosi redší, kopce dlhšie a je to cítiť. 16 minút ísť dole kopcom na čas je ozaj o rozložení síl a taktike. Dnes odtrenované štyri rýchlostne skúšky, zajtra ešte jedna a môžme ísť pretekať,“ napísal Knapec po včerajších tréningoch.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu