Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Martin Knapec skončil druhý na pretekoch európskej série EWS Black Hole Enduro v Slovinsku

Michael Kolář skončil na 16. mieste, Lukáš Učeň o jednu priečku za ním. Knapec momentálne trénuje na zajtrajšie preteky najvyššej kategórie EWS v talianskom Canazei.
Martin Sarvaš
Martin Knapec skončil druhý na pretekoch európskej série EWS Black Hole Enduro v Slovinsku

Pretekár CTM Racing Teamz Martin Knapec skončil na druhom mieste na pretekoch tretieho kola Black Hole Enduro v Slovinsku – Jamnica / Petzen.

Preteky boli súčasťou európskej série svetového pohára EWS a Knapec tak získal 200 bodov do celkového poradia, v ktorom je momentálne na šiestom mieste. Európsku sériu EWS vedie Čech Milan Myšík s 310 bodmi.

https://www.instagram.com/p/BzI7YhDCndm/

„Moje prvé preteky pod záštitou EWS, predstava o výsledku bola akurát dobre a bezpečne odjazdiť preteky, bez stresu s maximálnym výkonom. Taktika bola nespadnúť, a ísť len to, čo som mal natrénované. Prekvapivo mi to vyšlo na druhý flek, čo mi spravilo obrovskú radosť!,“ napísal Martin Knapec.

„Teammate Lukáš Učeň zobral 17. miesto, a bývalý profi cestný cyklista a môj výkonnostný tréner Michael Kolář si to po prvýkrát vyskúšal na poriadnom blate a zobral 16. miesto, čo si myslím, že po roku jazdenia na endure prekvapuje všetkých.,“ dodal Knapec.

Momentálne sa úradujúci majster slovenska v endure pripravuje na preteky najvyššej kategórie EWS v Taliansku, ktoré sa uskutočnia už zajtra 29. júna.

„Dnešný tréning na EWS v Canazei mi zadal opäť vyššiu latku, ako sa na takéto preteky pripravovať. Vzduch je o čosi redší, kopce dlhšie a je to cítiť. 16 minút ísť dole kopcom na čas je ozaj o rozložení síl a taktike. Dnes odtrenované štyri rýchlostne skúšky, zajtra ešte jedna a môžme ísť pretekať,“ napísal Knapec po včerajších tréningoch.

Vaše komentáre

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu