Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Horské

Adam Rojček dosiahol ďalší úspech, skončil štvrtý na Majstrovstvách Európy

Slovensko má v top 10 majstrovstiev Európy v zjazde dvoch pretekárov. Rojčekov spolujazdec z Kellys Factory Teamu Rasťo Baránek sa umiestnil na 9. mieste.
Martin Sarvaš

Adam Rojček skončil na štvrtom mieste na Majstrovstvách Európy v Pampilhosa da Serra v Portugalsku. Víťazom a majstrom Európy sa stal Francúz Babtiste Pierron, za ktorým zaostal Rojček o 1,8 sekundy.

Rojček tak dosiahol ďalší výborný výsledok iba týždeň po tom, ako sa umiestnil na 18. mieste na pretekoch svetového pohára v Maribore a potvrdil tak skvelú formu v tejto sezóne.

„Majstrovstvá Európy pre mňa skončili štvrtým miestom. Na jednej strane som z toho šťastný, ale na druhej, zemiakov mám doma dosť, takže plán na budúci rok je jasný! Ďakujem Slovenskému zväzu cyklistiky za možnosť reprezentovať. Myslím si, že sme sa s Rasťom nestratili, keďže sme obaja v top 10,“ napísal Adam Rojček na  Instagrame.

Rasťo Baránek a Adam Rojček s tímovým manažérom Kellys Factory Teamu Michalom Wiesengangerom.

V Portugalsku reprezentoval Slovensko aj Rastislav Baránek, spolujazdec Adama Rojčeka z Kellys Factory Teamu, ktorý sa umiestnil na 9. mieste so stratou 5,4 sekundy na víťaza.

„Deviate miesto na Majstrovstvách Európy v Portugalsku, to beriem! Moja prvá top 10 pre Slovensko. Navyše Adakm zaletel štvrté miesto takže myslím, že naša výprava sa nestratila! Ďakujem Slovenskému zväzu cyklistiky a Kellys Factory Teamu za pomoc, podporu a možnosť reprezentovať, je to najväčšia pocta jazdiť v tomto drese,“ vyjadril sa Rasťo Baránek.

Všetky výsledky Majstrovstiev Európy v zjazde 2019

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu