Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Bez helmy jazdí na bicykli iba bezhlavý hlupák! Jazdite bezpečne a vyhrajte helmu Bontrager #helmanahlave

Ak niekto nechápe, prečo by mal jazdiť na bicykli s helmou na hlave, máte plné právo ním pohŕdať a pokojne mu vynadajte.
Biker

Podmienky súťaže o helmu Bontrager Specter WaveCel sú na konci príspevku.

Písať dôvody, prečo by ste mali mať na hlave helmu pri jazde na bicykli, nám pripadá trochu absurdné, pretože by to malo byť úplnou samozrejmosťou.

Okrem toho, že helma patrí medzi zákonne povinnú výbavu cyklistov (mimo obce), ide o jediný ochranný prvok, bez ktorého by ste skutočne nemali ani sadnúť na bicykel.

Bohužiaľ, na cestách i v lesoch sú cyklisti bez heliem častým úkazom.

Uvedomte si, že máte bicykle za tisíce eur. Naozaj nemáte tých pár eur na helmu? Alebo sa vám zdá nepohodlná? Alebo si myslíte, že si helmou pokazíte ofinu?

Faktom je, že jazdou bez helmy vzbudzujete jediný dojem – ste nezodpovedný hlupák.

Ak niekto nechápe, prečo by mal jazdiť na bicykli s helmou na hlave, máte plné právo ním pohŕdať a pokojne mu vynadajte.

Život máte iba jeden

Na ceste idete pri zjazdoch rýchlosťou 70km/h a často aj rýchlejšie. Predstavte si, že v tejto rýchlosti spadnete a narazíte hlavou o zem. Výsledkom bude dosť pravdepodobná smrť, v lepšom prípade doživotné následky. Úraz na ceste si nemusíte však spôsobiť iba sami a stačí jeden menej pozorný vodič a pri zrážke s autom jednoducho nespravíte nič. Zostáva iba dúfať, že prežijete.

V lesoch sa môže stať v každom jednom momente, že spadnete. Nejazdíte po rovných cestách a ak jazdíte často, je dosť pravdepodobné, že v určitom momente sa pádu jednoducho nevyhnete. Pri zjazdoch idete vo veľkých rýchlostiach cez rôzne prekážky, korene, kamene, pomedzi stromy a pod. Pád a náraz hlavou v takomto prípade môže mať rovnako veľmi vážne dôsledky. A opäť zopakujeme, zostáva iba dúfať, že prežijete.

Nie ste mačka, nemáte deväť životov. A helma je presne to, čo vám pri páde môže zachrániť život.

Mať helmu na ruksaku alebo riadidlách je rovnako absurdné

Nosiť helmu pripevnenú na ruksaku či zavesenú na riadidlách je podobne a možno aj viac absurdné, ako nenosiť ju vôbec. Keď už máte helmu, dajte si ju na hlavu.

Nesťažujte sa, že sa vám potí hlava, že je nepohodlná alebo kazí imidž. Nech máte akúkoľvek helmu, je to vždy lepšie, ako nemať žiadnu. Helma má byť na hlave.

V súčasnosti je v ponuke obrovské spektrum heliem s rôznym určením a dajú sa kúpiť aj pekné helmy za pár eur. Je to investícia, ktorú by ste mali spraviť hneď, keď si kúpite bicykel.

Helmou môžete často predísť nezvrátiteľným následkom úrazov.

Jazdite bezpečne a vyhrajte novú helmu Bontrager Specter WaveCel

Chceli by sme zvýšiť pozornosť na bezpečnosť pri jazde na bicykli a najmä na nosenie helmy. Vyhlasujeme teda súťaž o úplne novú helmu Bontrager Specter WaveCel v hodnote 149,99€.

„V živote môžete mať mnoho bicyklov, ale mozog máte iba jeden,“ hovorí Trek v spojení so svojimi novými helmami s technológiou WaveCel, ktorá je vraj najrevolučnejšou za posledných 30 rokov a je 48-krát efektívnejšia ako majú štandardné helmy. Nové helmy WaveCel využívajú špeciálnu vložku, ktorá má pri páde zásadným spôsobom zredukovať vplyv nárazu na mozog. A to dokonca až do takej miery, že podľa vyjadrení výrobcu predídete páde otrasu mozgu 99-krát zo 100.

Podmienky súťaže

  • Označte na Instagrame alebo Facebooku svoju fotku hashtagom #helmanahlave (jednoducho do popisu k fotke napíšte #helmanahlave)
  • Na Instagrame označte fotku tiež hashtagom #trekbikescszsk
  • Na Instagrame dajte follow na profil @trekbikes_czsk
  • Nemusí ísť nutne o novú fotku a hashtag #helmanahlave a #trekbikescszsk môžete pridať aj k staršej fotke
  • Podmienkou súťaže je, že na vami označenej fotke musí byť vidno, že máte na hlave helmu
  • Výhra: Cestná helma Bontrager Specter WaveCel (červená)

Výhercu helmy vyhlásime 1. júla na našom Facebooku alebo Instagrame.

Trvanie súťaže sme predĺžili o mesiac a rozšírili podmienky pre zapojenie sa do súťaže. Všetci doposiaľ zapojení však budú samozrejme súčasťou žrebovania.

Detaily helmy Bontrager Specter WaveCel

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu