Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Horské

CTM v Maribore ukázalo prototyp nového zjazdového bicyklu s 29-palcovými kolesami

Nový zjazďák od CTM-ka si rovno vyskúšal na pretekárskej trati svetového pohára český jazdec CTM Racing Teamu Ondřej Štěpánek.
Martin Sarvaš

Slovenská značka CTM predstavila cez víkend nový zjazdový bicykel s 29-palcovými kolesami. Aj keď možno na prvý pohľad pripomína súčasnú verziu Monsu, okrem väčších kolies sa toho zmenilo na novom zjazďáku omnoho viac.

Z CTM-ka sme sa snažili zistiť aj viac informácií, ale podľa vyjadrení produktového manažéra Tomáša Totha je bicykel stále v štádiu testovania. Prezradil však, že sa kompletne zmenila geometria, vrchná rámová trubka a pozmenil sa aj systém pruženia.

Čo sa týka systému pruženia, na fotkách je vidno, že v porovnaní s momentálnym modelom Monsu sa už neotáča okolo stredu a pripomína skôr virtual, ktorý využíva CTM na enduro modeloch Scroll.

29-palcový prototyp si rovno vyskúšal jazdec CTM Racing Teamu Ondřej Štěpánek na pretekoch svetového pohára v Maribore.

Na novom bicykli sa mu však nepodarilo postúpiť z kvalifikácie po tom, ako skončil na 81. mieste. Je to však pochopiteľné, keďže s novým bicyklom sa ešte len zoznamuje a sami sme zvedaví, ako bude bicykel fungovať, keď si naňho Štěpánek viac zvykne.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu