Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Jakub Vencl rozbehol na Crankworx dve skvelé jazdy, v oboch nepríjemne spadol

Jakub našťastie oba pády rozchodil a obišiel bez vážnejších zranení.
Martin Sarvaš
 Video: Jakub Vencl rozbehol na Crankworx dve skvelé jazdy, v oboch nepríjemne spadol

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil prvý slopestyle contest zo série Crankworks v roku 2019. Štartoval na ňom aj momentálne najlepší pretekár v tejto disciplíne v Česku aj na Slovensku, Jakub Vencl.

Víťazom sa stal jednoznačne Brett Rheeder, ktorý predviedol šialené triky a bezkonkurenčne najlepšiu jazdu.

Bohužiaľ, Venclovi sa nepodarilo dokončiť ani jednu z dvoch finálových jázd a obe sa preňho skončili pádom. Pri prvej jazde spadol pri dopade po dvojitom backflipe, no hneď sa postavil a nič vážne sa mu nestalo.

V druhej jazde sa mu darilo omnoho lepšie, no pri zoskoku z transferu spravil backflip a zadné koleso mu iba o pár centimetrov nedopadlo na dopad, ale na hranu dopadu a Jakub preletel cez rajdy a tvrdo dopadol na zem. Aj z tohto pádu našťastie po chvíli odkráčal po svojich bez vážnejšieho zranenia.

Pred pádom v druhej jazde Vencl predviedol výbornú jazdu – 360 tuck no-hander, backflip tuck no-hander, dublebackflip, 720, frontflip, 360 na transfer a pri backflipe z transferu spadol.

„Niekedy vyhrávate, niekedy prehrávate. Nebol to najlepší deň, ale som rád, že som z oboch pádov odkráčal bez vážnejších zranení,“ napísal Jakub Vencl na svojom Instagrame.

Druhá jazda Jakuba Vencla na Crankworks Rotorua 2019:

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu