Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Vidlice

Test: Vidlica Marzocchi Z1

Hodnotenie: 4.5/5
769
Biker

Verdikt: Lacnejšia Fox-ka v prestrojení, ktorá je až na hmotnosť takmer rovnako dobrá.

Plusy: Vzhľadom na cenu perfektne pohlcuje nárazy; relatívne ľahko sa nastavuje.

Mínusy: Je ťažká; na malé nerovnosti nie je až taká citlivá ako drahšie vidlice.

Talianska značka odpruženia sa v roku 1997 navždy zapísala do histórie, keď na trh prišla prvá vidlica Z1. Mala dve vinuté pružiny a otvorený olejový kúpeľ, ktoré boli na tú dobu revolučné a fungovali lepšie než čokoľvek od konkurencie. Skalných fanúšikov rohatého M-ka možno jej najnovšia verzia sklame – ide v podstate o Fox 36 Rhythm v prestrojení. V praxi však vôbec nejde o zlú vec.

Vo vnútri nájdete poddajnú vzduchovú pružinu Fox EVOL, tak ako v najvyššom modeli vidlice Fox 36. Tlmič je však o niečo jednoduchšou verziou GRIP a korunka je ťažšia. Obe časti sú prebrané z lacnejšieho modelu Rhythm. Výsledkom je približne o 200 g vyššia hmotnosť oproti Fox 36 Factory (to je tá so zlatými nohami) – nová Z1 váži 2 266 g.

Nastavenie kompresie je plynulé, nemá žiadne kliknutia. Keď ho zatočíte úplne, vidlica sa prakticky uzamkne. Nie je taká citlivá na malé nerovnosti ako vidlice Fox vybavené vyspelejším tlmičom FIT4 či ako tie od RockShox s tlmičom Charger 2. Neponúka ani také levely opory. Plusom je však veľký apetít na rozbitých tratiach, kde krásne požiera veľké nárazy spolu s čvachtavým zvukom typickým pre staršie vidlice Marzocchi.

To, že je určená najmä na tvrdú jazdu plnú veľkých prekážok, potvrdzuje aj fakt, že oproti podobne drahému konkurentovi RockShox Yari (hoci najnovšiu verziu 2019 sme ešte netestovali) nemá tendenciu kopať. Za tú cenu tak ide o lákavú voľbu.

Viac informácií na webe www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu