Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Gee Atherton ukázal detaily zjazdového prototypu Atherton Bikes

Martin Sarvaš

Anglická legenda zjazdu Gee Atherton predstavil detaily tretieho prototypu zjazdového bicykla od ich značky Atherton Bikes, ktorú predstavili na konci januára.

Predošlé verzie testovali už minulý rok až pokým sa nedostali k momentálnemu tretiemu prototypu, na ktorom však stále plánujú zmeny. Podľa slov Gee Athertona je tento bicykel extra dlhý, zdvih zadnej stavby je 200mm a hlavový uhol má 63°.

„Moja obľúbená časť na tomto bicykli je systém pruženia – spôsob, akým funguje a akým pohlcuje nerovnosti na zemi. Je skutočne stabilný, dodáva pocit sebavedomia a jednoducho s ním chcete jazdiť ‚na hranici‘. Pruženie je citlivé v celom rozsahu a vôbec nekope,“ povedal Gee Atherton.

Viac vysvetlil Gee Atherton vo videu pre portál Vital MTB:

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu