Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Horské

Aaron Gwin bude jazdiť v sezóne 2019 za Intense Factory Racing

S Gwinom bude na Intense jazdiť Jack Moir a Neko Mulally.
Martin Sarvaš

Americká značka Intense vchádza do zjazdu v sezóne 2019 vo veľkom štýle. O tom, do akého tímu prestúpi Aaron Gwin z YT, sa už dlho špekulovalo. Intense oznámil, že Gwin bude súčasťou ich továrenského tímu Intense Factory Racing.

S Gwinom budú v tíme aj austrálsky pretekár Jack Moir a americký majster Neko Mulally.

„Ako značka sme minulý rok strávili veľa času hľadaním pretekárov. Bolo jasné, že to, čo urobilo Intense skvelou značkou už na začiatku, bolo naše odhodlanie pretekať. Najväčšia reklama pre značku boli pretekári na najvyšších priečkach, ktorí nám pomáhali s vývojom bicyklov,“ hovorí majiteľ Intense Jeff Steber.

„Povedali sme si, že sa k tejto filozofii chceme vrátiť a chceme sa vrátiť aj na vrchol v pretekoch svetového pohára v zjazde. V momente, ako sme si to stanovili, vybrať pretekárov už nebolo také ťažké,“ dodal Steber,

Pre Gwina to nebolo ťažké rozhodnutie: „Teším sa, že môžem začať novú kapitolu mojej kariéry s Intense aj s kamošom a tímovým kolegom Nekom. S majiteľom Intense sa poznáme už dlho, takže naša spolupráca bude určite fungovať dobre.“

„Zdieľame podobné myšlienky, milujeme pretekanie a vývoj rýchlych bicyklov bol už dlho súčasťou našich životov. Ako jazdec a majiteľ tímu sa veľmi teším, že budem na čele takéhoto legendárneho pretekárskeho programu. Dali sme dokopy výbornú partiu ľudí a teším sa už na najbližšie roky spolupráce,“ dodal Gwin.

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu