Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Test: Pedále Shimano XT PD-M785 Trail

Jednou z noviniek od Shimana na rok 2012, ktorú sme v redakcii podrobili dlhodobému testu sú pedále s označením XT PD-M785 Trail. Hlavným a prakticky jediným konštrukčným rozdielom oproti klasickým XT pedálom PD-M780 je integrovaná klietka, ktorá je súčasťou testovanej trail verzie.
Biker
Test: Pedále Shimano XT PD-M785 Trail

Výhodu väčšej plochy na trail verzii pocítite najmä ak používate SPD kompatibilné topánky, ktorých podrážka je mäkšia. Pri šľapaní v technických a rozbitých pasážach, alebo pri zapretí do pedálov počas prudkého brzdenia cítite oveľa väčšiu stabilitu aj napriek tomu, že veľkosť klietky je o dosť menšia ako pri klasických freeride/DH pedáloch. Konštrukciu si tiež budete pochvaľovať v situácii, keď v zápale jazdy potrebujete veľmi rýchlo nacvaknúť topánky, alebo jednoducho v núdzi prejsť nejakú pasáž bez nacvaknutia iba s nohou položenou na pedáli. V prípade PD-M785 aj takúto situáciu zvládnete celkom v pohode.

Pedále sú obojstranné, zámok obsahuje fluorovú vrstvu kvôli jednoduchšiemu nacvaknutiu a vycvaknutiu kufrov. Preferovanú tuhosť zámku je samozrejme možné nastaviť. Konštrukcia hliníkovej integrovanej klietky je dostatočne otvorená a tak sme počas testovania nemali problém so zanášaním pedálov blatom. Oska pedálov z chrom-molybdénu je dostatočne tuhá, použité sú zapúzdrené ložiská. Hmotnosť páru pedálov je 400g.
 
XT M785 Trail sú oproti klasickým XT PD-M780 ťažšie o 55 gramov. Ak však váha nie je pre vás to najpodstatnejšie a radšej uprednostníte bonus vo forme príjemnejšieho a bezpečnejšieho pocitu počas jazdy nemáte pri rozhodovaní čo riešiť.
 
 

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu