Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Vidlice

Test: Vidlica Cane Creek Helm Air 27,5

Hodnotenie: 4.5/5
1 085
Biker

Helm je mimoriadne poddajná vidlica s veľkým rozsahom nastavení a priam magickým tlmením. Po vybratí z krabice nepotrebuje žiadny zábeh a hneď chodí nádherne hladko. Trakciu dokáže nájsť aj v tom najrozbitejšom teréne a stopu cezeň udrží aj vďaka tuhým 35 mm vnútorným nohám.

Negatívna komora sa nastavuje sama v závislosti od tlaku v pozitívnej, no vďaka druhému ventilu ju potom môžete ešte doladiť a ovplyvniť tak citlivosť začiatku zdvihu. Navrchu nájdete osempolohové nastavenie progresivity chodu. Vnútorne sa zas dá meniť zdvih vždy po 10 mm.

Nastavenia pomalej a rýchlej kompresie aj pomalého odskoku sa dajú citlivo a zároveň naozaj citeľne vyladiť. Množstvo nastavení dokáže neskúseného jazdca zmiasť, no Helm zároveň dokáže do istej miery prepáčiť, ak ich netrafíte úplne správne.

Jej schopnosť voľne prejsť z citlivého papkania nerovností na maximálnu oporu v zákrute či pri dopade na predné koleso zo skoku na nás urobila obrovský dojem. Na slabších vidliciach totiž ide o protichodné nastavenia.

Jedinou výhradou je oska D-Loc, ktorej neprospieva, ak sa do nej dostane blato. Doprajte jej preto pravidelnú očistu a máte vynikajúcu vidlicu za primeranú cenu.

Zdvih 100 – 170 mm (testovaný 170 mm)
Maximálna šírka plášťa 27,5 x 2,8
Hmotnosť 2 055 g

Detaily

Cane Creek Helm Air 27,5 Cane Creek Helm Air 27,5 Cane Creek Helm Air 27,5

Viac informácií na webe www.canecreek.com

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu