Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Vidlice

Test: Vidlica Cane Creek Helm Air 27,5

Hodnotenie: 4.5/5
1 085
Biker

Helm je mimoriadne poddajná vidlica s veľkým rozsahom nastavení a priam magickým tlmením. Po vybratí z krabice nepotrebuje žiadny zábeh a hneď chodí nádherne hladko. Trakciu dokáže nájsť aj v tom najrozbitejšom teréne a stopu cezeň udrží aj vďaka tuhým 35 mm vnútorným nohám.

Negatívna komora sa nastavuje sama v závislosti od tlaku v pozitívnej, no vďaka druhému ventilu ju potom môžete ešte doladiť a ovplyvniť tak citlivosť začiatku zdvihu. Navrchu nájdete osempolohové nastavenie progresivity chodu. Vnútorne sa zas dá meniť zdvih vždy po 10 mm.

Nastavenia pomalej a rýchlej kompresie aj pomalého odskoku sa dajú citlivo a zároveň naozaj citeľne vyladiť. Množstvo nastavení dokáže neskúseného jazdca zmiasť, no Helm zároveň dokáže do istej miery prepáčiť, ak ich netrafíte úplne správne.

Jej schopnosť voľne prejsť z citlivého papkania nerovností na maximálnu oporu v zákrute či pri dopade na predné koleso zo skoku na nás urobila obrovský dojem. Na slabších vidliciach totiž ide o protichodné nastavenia.

Jedinou výhradou je oska D-Loc, ktorej neprospieva, ak sa do nej dostane blato. Doprajte jej preto pravidelnú očistu a máte vynikajúcu vidlicu za primeranú cenu.

Zdvih 100 – 170 mm (testovaný 170 mm)
Maximálna šírka plášťa 27,5 x 2,8
Hmotnosť 2 055 g

Detaily

Cane Creek Helm Air 27,5 Cane Creek Helm Air 27,5 Cane Creek Helm Air 27,5

Viac informácií na webe www.canecreek.com

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu